Official Social Media Pages: Facebook | Ιnstagram | YouTube | Τwitter | TikTok

European Cup: ZORK - Αναγέννηση Άρτας 22-20

| Διεθνή Νέα

"Ζωντανή" στο κυνήγι της πρόκρισης στον τρίτο γύρο του European Cup έμεινε η Αναγέννηση Άρτας, που ηττήθηκε στη Γιαγκόντινα της Σερβίας από τη ZORK με 22-20, στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα.

Η διαφορά των δύο τερμάτων δίνει τη δυνατότητα στην ελληνική ομάδα να πετύχει την ανατροπή στη ρεβάνς της Άρτας. Ο αγώνας ήταν ντέρμπι σε όλη τη διάρκειά του (8-10 στο ημίχρονο), με τις δύο ομάδες να είναι ισόπαλες 19-19 στο 56' και τις γηπεδούχες να βρίσκουν περισσότερες λύσεις στα τελευταία τέσσερα λεπτά.

ZORK (Μλαντίνοβιτς): Ραντιβόγεβιτς, Άντζιτς 4, Κότζιτς, Σιμάτοβιτς 2, Πέγιοβιτς, Σουκούρ 6, Γκούγκατς 4, Ράντεβιτς, Χλόγκικ, Μάρκοβιτς 1, Μπόισιτς 5, Ντζουρασίνοβιτς, Σάβιτς, Στογιάνοβιτς, Μίτροβιτς.
Αναγέννηση (Σεϊρεκίδης): Κολλύρη, Ναντότσι 1, Σκάρα, Νούλα 6, Σπυριδοπούλου 1, Μούρνου 6, Σαϊντοβα, Τσερέπη, Σουρχάν 3, Προκοπίδου 3, Τσβετκόφσκα, Παπακοσμά.
Διαιτητές: Μποτσάκοβα - Γιανοτσίκοβα (Σλοβακία). Δίλεπτα: 4-2. Πέναλτι: 2/3 - 1/3