Official Social Media Pages: Facebook | Ιnstagram | YouTube | Τwitter | TikTok

Δούκας- Πανελλήνιος 33-24

| Handball Premier

Με νίκη συνδυάστηκε η επιστροφή του ΑΣΕΔ στο Δαΐς. Ο Δούκας επικράτησε του Πανελλήνιου με 33-24, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Handball Premier.
Οι γηπεδούχοι επέβαλλαν το ρυθμό τους απο τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης και προηγηθήκαν στο ημίχρονο με 16-11.
Έχοντας επιθετική υπεροχή έφτασαν τη διαφορά ακόμα και στα 13 γκολ (30-17, στο 50’) και έφτασαν στην επικράτηση με τον Πανελλήνιο να μετρά τη δεύτερη ήττα του σε ισάριθμα παιχνίδια.

Αποσύρθηκε η φανέλα με το νούμερο 13
Πριν από το παιχνίδι, ο ΑΣΕΔ διοργάνωσε αγώνα παλαιμάχων στη μνήμη του μεγάλου Σάσα Ζιβούλοβιτς, που έφυγε από τη ζωή τον περασμένο Φεβρουάριο.
Στο ημίχρονο του, σε μια λιτή τελετή, ο πρόεδρος, Κωστής Δούκας ανακοίνωσε την απόσυρση της φανέλας με το νούμερο 13 τιμώντας με αυτό τον τρόπο έναν μεγάλο αθλητή που αγωνίστηκε στο Σύλλογο και έφυγε νωρίς.

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 33-24
Τα πεντάλεπτα: 2-0, 6-3, 10-4, 13-6, 15-8, 16-11(ημχ.), 19-12, 23-14, 26-15, 30-17, 32-19, 33-24.
ΑΣΕΔ (Χαλκίδης): Κιαρτζίδης, Μυλωνάς 2, Παγιάτης 1, Χατσατουριαν 1, Μπατής 5, Κολεζάκης, Παναγιώτου 3, Χουρσουντιάν 4, Γερουλάνος 2, Γιαντσα, Χαριτωνίδης, Κοβάνης 3, Αραπακόπουλος 1, Ζιβούλοβιτς 5, Κολλυρης 1, Δικαιουλιας 5.
ΠΓΣ (Σαμαράς): Ακαλμπεντασβίλι 3, Αναγνωστόπουλος 3, Δανέζης 3, Αθανασάκος 1, Βερτζωνης 1, Τοκατζογλου 1, Παπαδόπουλος, Στάθης 5, Νάκος 1, Ρούσος 4, Σκουρτάι 1, Μπαλάσκας, Βλαχοθανάσης, Αλικάκος 1, Χατζηγιάννης.
Δίλεπτα: 1-4, Πεντάλεπτα: 4/4- 1/1.Δ