Official Social Media Pages: Facebook | Ιnstagram | YouTube | Τwitter | TikTok

ΓΑΣ Καματερού - ΑΕΣΧ Πυλαίας 21-26

| Α1 Γυναικών

Τους δύο βαθμούς, που της επιτρέπουν να παραμένει μόνη στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, πήρε η Πυλαία που επικράτησε στο Καματερο με 26-21, για την 11η αγωνιστική της Α1 γυναικών.

Ο αγώνας ήταν αρκετά δυνατός, όπως φαίνεται και από τις 14 δίλεπτες αποβολές που δόθηκαν (9-5), με τις γηπεδούχες να μένουν κοντά στο σκορ (10-11 ημίχρονο, 15-17 στο 40') και την Πυλαία να είναι πιο ψύχραιμη στα τελευταία είκοσι λεπτά.

Η Κατερίνα Κουμίση με 7 γκολ ήταν η πρώτη σκόρερ για τις νικήτριες, ενώ από τον ΓΑΣ Καματερού ξεχώρισε η Αναστασία Βασιλείου με 9 γκολ.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 6-6, 6-8, 7-10, 7-10, 10-11 (ημχ), 13-15, 15-17, 16-19, 18-22, 19-24, 21-26.
ΓΑΣ Καματερού (Δανήλος): Μ. Βασιλείου, Κορκολή, Παπαδοπούλου, Καζάκη 5, Καραμάνου 1, Κόρατς, Κούρτη 2, Χριστοπούλου 1, Γεωργιάδου 2, Ψαριώτη, Ταλάντζη, Αν. Βασιλείου 9, Ρούσου 1, Ανεστάκη.
ΑΕΣΧ Πυλαίας (Βακάλης): Πιαντίνι, Κερλίδη 4, Τροχίδου 5, Κ. Κουμίση 7, Καραχαρίση 1, Θεοδοσοπούλου, Μ. Κουκμίση, Τάκη, Κωστοπούλου 1, Τόρες 2, Αζεβέδο 2, Τσιγαρίδα, Παπαδοπούλου, Σελεμίδου 1, Αργυροπούλου 1, Γκόμες 2.
Διαιτητές: Φωτακίδης - Μπράμου. Δίλεπτα: 9-5. Κόκκινη: Καραμάνου (56:40 - τρία δίλεπτα). Πέναλτι 4/6 - 7/7