Hellenic Handball Federation

Official Website

Χορηγοί Ο.Χ.Ε.

AWBG2019 Day01 DT HB 0051 original
Πρεμιέρα με νίκη στους Παγκόσμιους Παράκτιους Αγώνες που διεξάγονται στην Ντόχα για την Εθνική ομάδα Γυναικών

Οι πρωταθλήτριες Κόσμου και Μεσογείου νίκησαν 2-0 (29-17, 24-12) την Κίνα στο εναρκτήριο παιχνίδι των World Beach Games που διεξάγονται στην Ντόχα του Κατάρ. Το απόγευμα (18:50) η Εθνική θα παίξει με την Αυστραλία

 

Ελλάδα- Κίνα 2-0 (29-17, 24-12)

Ελλάδα (Καραντώνη- Δημητρίου): Μακρή, Κερλίδη 4, Ποιμενίδου 2, Καλοϊδη, Σκάρα 4, Μούρνου 6, Δημητρίου 16 Διακογιάννη 3, Ράτσικα, Μάστακα 18

Όμιλοι- Πρόγραμμα- Αποτελέσματα

Α’ όμιλος: Βραζιλία, Δανία, Ουγγαρία, Αργεντινή, ΗΠΑ, Τυνησία
Β΄ όμιλος: Ελλάδα, Ισπανία, Πολωνία, Κίνα, Αυστραλία, Βιετνάμ

Παρασκευή 11 Οκτωβρίου 2019
Ελλάδα- Κίνα 2-0 (29-17, 24-12)
Ισπανία- Βιετνάμ 2-1 (23-18, 18-23, 8-5)
Πολωνία- Αυστραλία 2-0 (15-12, 19-12)
Βραζιλία- Αργεντινή 2-0 (20-17, 19-16)
Δανία- Τυνησία 2-0 (21-10, 22-16)
Ουγγαρία- ΗΠΑ 2-0 (19-10, 20-15)
18:50 Βιετνάμ- Πολωνία
18:50 Αυστραλία- Ελλάδα
18:50 Κίνα- Ισπανία
19:40 Τυνησία- Ουγγαρία
19:40 ΗΠΑ- Βραζιλία
19:40 Αργεντινή- Δανία

Σάββατο 12 Οκτωβρίου 2019
09:00 Αργεντινή- ΗΠΑ
09:00 Δανία- Ουγγαρία
09:00 Βραζιλία- Τυνησία
10:40 Κίνα- Αυστραλία
10:40 Ισπανία- Πολωνία
10:40 Ελλάδα- Βιετνάμ
14:00 Ουγγαρία- Βραζιλία
14:00 Δανία- ΗΠΑ
14:00 Τυνησία- Αργεντινή
15:40 Πολωνία- Ελλάδα
15:40 Ισπανία- Αυστραλία
15:40 Βιετνάμ- Κίνα

Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2019
09:00 Ελλάδα- Ισπανία
09:00 Αυστραλία- Βιετνάμ
09:00 Πολωνία- Κίνα
10:40 Βραζιλία- Δανία
10:40 Ουγγαρία- Αργεντινή
10:40 ΗΠΑ- Τυνησία

Δευτέρα 14 Οκτωβρίου 2019
09:00 Θέσεις 9-12, 5A-6B
09:50 Θέσεις 9-12, 6A-5B
15:00 1ος προημιτελικός 2A-3B
16:40 2ος προημιτελικός 2B-3A
18:20 3ος προημιτελικός 1A- 4B
20:00 4ος προημιτελικός 1B- 4A

Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2019
09:50 Θέσεις 5-8: Ηττημένοι 1A-4B, 2B- 3A
11:30 Θέσεις 5-8: Ηττημένοι 2A- 3B, 1B-4A

16:00 Θέσεις 11/12: Ηττημένοι 5A- 6B, 6A- 5B
17:40 1ος ημιτελικός: Νικητές 1A-4B, 2B- 3A
19:20 2ος ημιτελικός: Νικητές 2A- 3B, 1B-4A

Τετάρτη 16 Οκτωβρίου 2019
09:00 Θέσεις 9/10: Νικητές 5A- 6B, 6A- 5B
09:50 Θέσεις 5-6
10:40 Θέσεις 7-8
16:00 Μικρός Τελικός (θέσεις 3-4)
18:00 Μεγάλος Τελικός (θέσεις 1-2)

*Ελλάδα και Κατάρ έχουν ίδια ώρα

HB Training

HANDBALL PREMIER

osfplogoth aeklogo aeroposlogoth paokogoth dukelogoth pylaialogoth diomidislogoth drama86logoth filipposlogoth 	arisniklogoth ionikosnf faiakas

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ofnilogoth paokogoth kamaterologoth filipposlogoth anagennisilogoth panoramalogoth malexgiannitslogoth pylaialogoth kyklopeslogoth veroia2017logoth