Hellenic Handball Federation

Official Website

Χορηγοί Ο.Χ.Ε.

73136345 2437954689645274 8542174860611158016 n
Δεύτερη νίκη για την Εθνική μας στα World Beach Games

Μετά την νίκη επί της Κίνας με 2-0, η Εθνική Beach Handball Γυναικών επικράτησε με 2-0 (17-16, 22-12) και της Αυστραλίας στους Παγκόσμιους Παράκτιους Αγώνες που διεξάγονται στην Ντόχα.

Οι πρωταθλήτριες Κόσμου και Μεσογείου έκαναν το 2/2 στη διοργάνωση και είναι κοντά στην πρόκριση τους στην οχτάδα.

Αυστραλία- Ελλάδα 0-2 (16-17, 12-22)
Ελλάδα (Καραντώνη- Δημητρίου): Μακρή, Κερλίδη 12, Ποιμενίδου, Καλοϊδη, Σκάρα, Μούρνου 18, Δημητρίου 2, Διακογιάννη, Ράτσικα, Μάστακα 7

Αύριο η Ελλάδα θα παίξει με Βιετνάμ (10:40) και Πολωνία (15:40) για να έχει όσο τον δυνατόν ένα καλύτερο πλασάρισμα στον όμιλο.

Live Streaming στον παρακάτω σύνδεσμο (μόνο για τα ματς του κεντρικού γηπέδου)
https://www.awbgqatar.com/watch-live/

Όμιλοι- Πρόγραμμα- Αποτελέσματα
Α’ όμιλος: Βραζιλία, Δανία, Ουγγαρία, Αργεντινή, ΗΠΑ, Τυνησία
Β΄ όμιλος: Ελλάδα, Ισπανία, Πολωνία, Κίνα, Αυστραλία, Βιετνάμ

Παρασκευή 11 Οκτωβρίου 2019
Ελλάδα- Κίνα 2-0 (29-17, 24-12)
Ισπανία- Βιετνάμ 2-1 (23-18, 18-23, 8-5)
Πολωνία- Αυστραλία 2-0 (15-12, 19-12)
Βραζιλία- Αργεντινή 2-0 (20-17, 19-16)
Δανία- Τυνησία 2-0 (21-10, 22-16)
Ουγγαρία- ΗΠΑ 2-0 (19-10, 20-15)
Βιετνάμ- Πολωνία 2-1 (20-21, 22-16, 7-4)
Αυστραλία- Ελλάδα 0-2 (16-17, 12-22)
Κίνα- Ισπανία 0-2 (13-22, 16-24)
Τυνησία- Ουγγαρία 0-2 (15-18, 10-15)
ΗΠΑ- Βραζιλία 0-2 (16-17, 6-18)
Αργεντινή- Δανία 2-0 (11-10, 19-14)
Σάββατο 12 Οκτωβρίου 2019
09:00 Αργεντινή- ΗΠΑ
09:00 Δανία- Ουγγαρία
09:00 Βραζιλία- Τυνησία
10:40 Κίνα- Αυστραλία
10:40 Ισπανία- Πολωνία
10:40 Ελλάδα- Βιετνάμ
14:00 Ουγγαρία- Βραζιλία
14:00 Δανία- ΗΠΑ
14:00 Τυνησία- Αργεντινή
15:40 Πολωνία- Ελλάδα
15:40 Ισπανία- Αυστραλία
15:40 Βιετνάμ- Κίνα
Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2019
09:00 Ελλάδα- Ισπανία
09:00 Αυστραλία- Βιετνάμ
09:00 Πολωνία- Κίνα
10:40 Βραζιλία- Δανία
10:40 Ουγγαρία- Αργεντινή
10:40 ΗΠΑ- Τυνησία
Δευτέρα 14 Οκτωβρίου 2019
09:00 Θέσεις 9-12, 5A-6B
09:50 Θέσεις 9-12, 6A-5B
15:00 1ος προημιτελικός 2A-3B
16:40 2ος προημιτελικός 2B-3A
18:20 3ος προημιτελικός 1A- 4B
20:00 4ος προημιτελικός 1B- 4A
Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2019
09:50 Θέσεις 5-8: Ηττημένοι 1A-4B, 2B- 3A
11:30 Θέσεις 5-8: Ηττημένοι 2A- 3B, 1B-4A
16:00 Θέσεις 11/12: Ηττημένοι 5A- 6B, 6A- 5B
17:40 1ος ημιτελικός: Νικητές 1A-4B, 2B- 3A
19:20 2ος ημιτελικός: Νικητές 2A- 3B, 1B-4A
Τετάρτη 16 Οκτωβρίου 2019
09:00 Θέσεις 9/10: Νικητές 5A- 6B, 6A- 5B
09:50 Θέσεις 5-6
10:40 Θέσεις 7-8
16:00 Μικρός Τελικός (θέσεις 3-4)
18:00 Μεγάλος Τελικός (θέσεις 1-2)
*Ελλάδα και Κατάρ έχουν ίδια ώρα

 

HB Training

HANDBALL PREMIER

osfplogoth aeklogo aeroposlogoth paokogoth dukelogoth pylaialogoth diomidislogoth drama86logoth filipposlogoth 	arisniklogoth ionikosnf faiakas

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ofnilogoth paokogoth kamaterologoth filipposlogoth anagennisilogoth panoramalogoth malexgiannitslogoth pylaialogoth kyklopeslogoth veroia2017logoth