Hellenic Handball Federation

Official Website

Χορηγοί Ο.Χ.Ε.

b9bfd4b860af7826f40b5bb5614bd33deb2145c3
Τα ρόστερ των Εθνικών μας ομάδων για τους ΙΙ Μεσογειακούς Παράκτιους Αγώνες- Πρόγραμμα και σύστημα διοργάνωσης

Η Ομοσπονδία Χειροσφαιρίσεως Ελλάδος ανακοινώνει τα μέλη της ελληνικής αποστολής για τους ΙΙ Μεσογειακούς Παράκτιους Αγώνες- Πάτρα 2019 (25-31 Αυγούστου) και συγκεκριμένα της Παγκόσμιας Πρωταθλήτριας και κατόχου του ασημένιου μεταλλίου στη διοργάνωση, Εθνικής Γυναικών και της Εθνικής Ανδρών.

Εθνική Γυναικών (Μαρία Καραντώνη- Σοφία Δημητρίου): Ευγενία Διακογιάννη, Αποστολίνα Δημητρίου, Αννα-Πολυξένη Καλοϊδή, Ελένη-Ιωάννα Κερλίδη, Αλίκη Μακρή, Ελισάβετ Μάστακα, Ελένη Μούρνου, Ελένη Ποιμενίδου, Νίκη Ράτσικα, Βασιλική Σκάρα.

Εθνική Ανδρών (Γιάννης Λαζαρίδης- Πάνος Γούσιος): Θεόδωρος Μπόσκος, Στυλιανός Δημάκης, Γεώργιος Ελευθεριάδης, Κωνσταντίνος Γουργούμης, Διονύσιος Καραγκιοζόπουλος, Ιωάννης Κοτσαμαρίκογλου, Εμμανουήλ Λαδάκης, Γεώργιος Παπαβασίλης, Κωνσταντίνος Θεοδώρου, Χρύσανθος Τσαναξίδης.

Το σύστημα
Το τουρνουά των ανδρών θα διεξαχθεί με 10 ομάδες, τις περισσότερες από κάθε άλλο άθλημα στους Μεσογειακούς Παράκτιους και αυτό των γυναικών με 5 ομάδες.
Οι Άνδρες έχουν χωριστεί σε δύο ομίλους και μετά την Α’ φάση θα ακολουθήσει η προημιτελική φάση με χιαστί αγώνες.
Α’ όμιλος: Ελλάδα, Ιταλία, Τυνησία, Μαρόκο, Μάλτα
Β’ όμιλος: Κροατία, Κύπρος, Αίγυπτος, Πορτογαλία, Αλβανία
Στις γυναίκες μετά την Α’ φάση θα διεξαχθούν τα ημιτελικά με τις τέσσερις πρώτες ομάδες να αγωνίζονται χιαστί.

Το πρόγραμμα
Κυριακή 25 Αυγούστου 2019
09:00 Κροατία- Κύπρος (Α) –γήπεδο 1-
09:00 Αίγυπτος- Αλβανία (Α) –γήπεδο 2-
09:50 Ελλάδα- Τυνησία (Γ) –γήπεδο 1-
09:50 Πορτογαλία- Κύπρος (Γ) –γήπεδο 2-
10:40 Ιταλία- Μάλτα (Α) –γήπεδο 1-
10:40 Τυνησία- Μαρόκο (Α) –γήπεδο 2-
12:30 Κύπρος-Πορτογαλία (Α) –γήπεδο 1-
12:30 Αλβανία- Κροατία (Α) –γήπεδο 2-
13:20 Κύπρος- Ελλάδα (Γ) –γήπεδο 1-
13:20 Τυνησία- Ιταλία (Γ) –γήπεδο 2-
14:10 Μάλτα- Ελλάδα (Α) –γήπεδο 1-
14:10 Μαρόκο- Ιταλία (Α) –γήπεδο 2-

Δευτέρα 26 Αυγούστου 2019
09:00 Πορτογαλία- Αίγυπτος (Α) –γήπεδο 1-
09:00 Κύπρος- Αλβανία (Α) –γήπεδο 2-
09:50 Ιταλία- Πορτογαλία (Γ) –γήπεδο 1-
09:50 Τυνησία- Κύπρος (Γ) –γήπεδο 2-
10:40 Ελλάδα- Τυνησία (Α) –γήπεδο 1-
10:40 Μάλτα- Μαρόκο (Α) –γήπεδο 2-
17:00 Πορτογαλία- Αλβανία (Α)
17:50 Αίγυπτος- Κροατία (Α)
18:40 Ιταλία- Κύπρος (Γ)
19:30 Τυνησία- Ιταλία (Α)
20:20 Ελλάδα- Μαρόκο (Α)
21:10 Πορτογαλία- Ελλάδα (Γ)
*Όλα τα απογευματινά παιχνίδια θα διεξαχθούν στο κεντρικό γήπεδο

Τρίτη 27 Αυγούστου 2019
09:00 Κροατία- Πορτογαλία (Α)
09:50 Αίγυπτος- Κύπρος (Γ)
10:40 Τυνησία- Μάλτα (Α)
11:30 Ιταλία- Ελλάδα (Α)
12:20 Ελλάδα- Ιταλία (Γ)
13:10 Πορτογαλία- Τυνησία (Γ)
17:00 1ος προημιτελικός: 1Α-4Β (Α)
17:50 2ος προημιτελικός: 3Α-2Β (Α)
18:40 1ος ημιτελικός: 1Α-4Α (Γ)
19:30 2ος ημιτελικός: 2Α-3Α (Γ)
20:20 3ος προημιτελικός 2Α-3Β (Α)
21:10 4ος προημιτελικός 4Α-1Β (Α)
*Όλα τα ματς θα διεξαχθούν στο κεντρικό γήπεδο

Τετάρτη 28 Αυγούστου
09:00 θέσεις 5-8 (Α)
09:50 θέσεις 5-8 (Α)
10:40 1ος ημιτελικός (Α)
11:30 2ος ημιτελικός (Α)
15:10 θέσεις 9-10, 5Α-5Β (Α)
16:00 θέσεις 7-8 (Α)
16:50 θέσεις 5-6 (Α)
17:50 μικρός τελικός (Γ)
18:50 μικρός τελικός (Α)
19:50 τελικός (Γ)
20:50 τελικός (Α)
*Όλα τα ματς θα διεξαχθούν στο κεντρικό γήπεδο

 

HB Training

HANDBALL PREMIER

osfplogoth aeklogo aeroposlogoth paokogoth dukelogoth pylaialogoth diomidislogoth drama86logoth filipposlogoth 	arisniklogoth ionikosnf faiakas

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ofnilogoth paokogoth kamaterologoth filipposlogoth anagennisilogoth panoramalogoth malexgiannitslogoth pylaialogoth kyklopeslogoth veroia2017logoth