Hellenic Handball Federation

Official Website

Χορηγοί Ο.Χ.Ε.

oxe geniko
Handball Premier (21η αγωνιστική), Α1 Γυναικών (15η αγωνιστική), Α2 Ανδρών (18η-20η αγωνιστική), Α2 Γυναικών, Β’ Ανδρών

 

Σάββατο 31 Μαρτίου 2018
Handball Premier (21η αγωνιστική)
ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ ΤV- Διομήδης Άργους 36-25
Πανελλήνιος- Χιλιώτης Δράμα 1986 21-25
Φοίβος Συκεών- ΓΑΣ Καματερού 22-22
ΧΑΝΘ- Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος 20-39

Α1 Γυναικών (15η αγωνιστική)
ΠΑΟΚ RED-LED- Άρης Θεσσαλονίκης 36-20
ΓΑΣ Καματερού- HONDA Πανόραμα 26-26

Α2 Ανδρών (18η αγωνιστική)
Αρίων Πτολεμαΐδας- ΑΕΣΧ Πυλαίας 21-25
Φαίακας Κέρκυρας- Πρωτέας Άρτας 25-17
Αλέξανδρος Αξιούπολης- Ζαφειράκης Νάουσας 21-34
Μακεδονικός- ΓΑΣ Κιλκίς 25-30

Α2 Ανδρών (20η αγωνιστική)
Άρης Νίκαιας- Ιωνικός ΝΦ 24-21
Ποσειδών Λουτρακίου- Ακαδημία Πάτρας 26-20
ΕΣΝ Βριλησσίων- Ολυμπιακός Κερατσινίου 32-27
Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων- Έσπερος Καλλιθέας 25-14

Α2 Γυναικών (9η αγωνιστική)
Αιγίου 13:45, Σεριφάτο Αιγίου- ΕΑΧ Χανιά (Αβράμης- Χρυσικόπουλος)

Α2 Γυναικών (10η αγωνιστική)
Προσοτσάνης 12:30, ΑΟ Προσοτσάνης- Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης (Σαπανίδης- Ηλιάδης)

Α2 Γυναικών (14η αγωνιστική)
Γιώργος Χαλκίδης 16:00, Αρίων- ΟΦΧ Ιωαννίνων (Λινάρδος- Νικολαΐδης)
Μπαράζ Εφήβων
Μελίνα Μερκούρη 12:00, Ολυμπιακός ΣΦΠ- ΓΣ Χανίων (Κινατζίδης- Φωτακίδης)

Β’ Ανδρών (12η αγωνιστική)
Απόλλων Σταυρούπολης- Άρης Θεσσαλονίκης 19-25

Β’ Ανδρών (14η αγωνιστική)
Αναγέννηση Βύρωνα- Πήγασος Κυψέλης 36-25
Αθηναϊκός- Πανιώνιος 30-29
Ηλυσιακός- Πολυνίκης 20-26

Β’ Ανδρών (15η αγωνιστική)
ΓΣ Παπασιδέρης- ΑΟ Πολιτείας 28-21


Κυριακή 1η Απριλίου 2018

Handball Premier (21η αγωνιστική)
ΑΣΕ Δούκα- Αερωπός Έδεσσας 43-24

Α2 Γυναικών (10η αγωνιστική)
ΚΔΓ Δράμας 15:00, ΟΛΑ Δράμας- Ακρίτες Νευροκοπίου (Ηλιάδης- Σαββίδης)

Α2 Γυναικών (14η αγωνιστική)
Άρης Νίκαιας- ΕΑΧ Χανιά 28-15
ΑΣ Ηλιούπολης- Αθηναϊκός 17-32
Απόλλων Σταυρούπολης- Εθνικός Κοζάνης 29-30

Β’ Ανδρών (12η αγωνιστική)
Σπίτι του Χάντμπολ 21:00, Απόλλων Καλαμαριάς- Πόντιοι Κιλκίς (Δελόγλου- Θεοδοσίου)

Β’ Ανδρών (14η αγωνιστική)
Ιωνικός Λαμίας 2010- Τελαμώνας Σαλαμίνας 25-38


Δευτέρα 2 Απριλίου 2018

Α1 Γυναικών (15η αγωνιστική)

ΟΦΝ Ιωνίας- Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών 35-15

 

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ 

Handball Premier

ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV– ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 36-25
Τα πεντάλεπτα: 4-2, 7-4, 9-7, 13-9, 14-11, 17-13 (ημχ.), 19-14, 22-16, 27-17, 29-19, 33-22, 36-25
ΠΑΟΚ (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Αραμπατζής 7, Παλάσκας 8, Τσίλης 4, Νικολαϊδης 3, Κοκώνης 3, Πούλσεν, Αποστόλου 2, Καλόμοιρος 1, Μαστορογιάννης 2, Πέτοβιτς, Κέζιτς 1, Κυπραίος 1, Δέλιας, Βεσελίνοβιτς 4, Κοτανίδης, Πανιόπουλος.
ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Κώστας Δεληγιάννης): Παπαντωνόπουλος, Αϊβαλιώτης 2, Κρεμαστιώτης 2, Αργυρού 5, Σάτον 6, Χειβιδόπουλος 1, Ντούρος, Μπεκιάρης, Ρουσσόπουλος 3, Τσάτσας, Χαντέλης 1, Νικηφόρου 2, Αρσε, Γιόσμου 3.
Διαιτητές: Κατσίκης- Μιχαηλίδης, Δίλεπτα: 5-4, Πέναλτι:3/3-2/4

ΧΑΝΘ- ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ/ΟΜΙΛΟΣ ΞΥΝΗ 20-39
Τα πεντάλεπτα: 1-3, 3-5, 6-8, 8-12, 11-15, 11-18 (ημχ.), 12-21, 14-24, 16-26, 19-29, 20-34, 20-39.
ΧΑΝΘ (Κώστας Τούτσης): Μουρατίδης, Τσιρογιάννης 1, Σαρηγιαννίδης 1, Ρεμπελάκος, Δέσπος 4, Βασιάδης 3, Ιωαννίδης, Στίγγας 2, Τσαμήτρος, Τσαμουρίδης 2, Παπαβασίλης, Μηλόπουλος, Βαρδάκας 3, Μπόλας 1, Μπαϊρλής 3, Δ. Παπαδόπουλος.
Ολυμπιακός ΣΦΠ / Όμιλος Ξυνή (Γιώργος Ζαραβίνας): Τσιλιμπάρης, Τσακνής, Κωστακίδης 1, Κρητικός 7, Πετρίσεβιτς 6, Τζηράς 2, Καραμπουρνιώτης 2, Μισαηλίδης 2, Σκρόμπιτς 2, Στούμπης 4, Παπαδόπουλος, Κανδύλας, Σανίκης 4, Αλβανός 1, Λιάπης 4, Χάλαρης 4.
Διαιτητές: Νάσκος – Χαρίτσος, Δίλεπτα: 1-4, Πέναλτι: 1/1-4/4.

ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ – ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 22-22
Τα πεντάλεπτα: 2-2, 2-5, 4-5, 5-9, 8-9, 10-12 (ημχ.) 11-14, 14-15, 17-15, 19-17, 21-19, 22-22
ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ (Δημήτρης Πελεκίδης): Πατραμάνης, Πίτσιος 1, Μέτσης 1, Μπαλαμός 6, Παπαδόπουλος, Λιόζα, Χατζηγιαννίδης, Δεληζάνος 2, Μπόσκος 3, Κύρτσιος, Καβουσανάκης 5, Χατζηβακαλέλης 1, Μανωλούδης 2, Πατσιάς, Παπαγεωργίου, Τσαμεσίδης 1.
ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Παναγιώτης Μεσσήνης): Βάλβης, Λαδάκης 3, Σκοδριανός, Γκλάβας, Ταουσάνης 1, Μελετάκος 4, Ακάλεστος 3, Πιτέρος, Τότο 8, Μιμίκος 3, Μαγκαφουράκης, Βορύλλας, Κότσιρας, Κουρέτα, Βλαχοθανάσης.
Διαιτητές: Μπέτμαν-Τζαφερόπουλος, Δίλεπτα: 2, Πέναλτι: 2/3-1/2

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ- ΧΙΛΙΩΤΗΣ ΓΣ ΔΡΑΜΑ 1986 21-25
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 2-4, 3-8, 5-10, 7-12, 10-12 (ημχ.), 12-13, 14-15, 16-16, 18-20, 19-22, 21-25
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ (Σπύρος Μπαλωμένος): Παζάρογλου, Κολιούλης 7, Ζαφείρης, Χαρμπής 3, Χ. Μπαλάσκας 1, Μπαρμπαράκης 1, Νιντερέγγερ 1, Ζακε 4, Αντωνιάδης, Ταουσάνης 1, Φίλης, Κολλύρης, Κατρής 1, Τσακούλης 1, Τσομπανίδης, Ε. Μπαλάσκας 1.
ΧΙΛΙΩΤΗΣ ΓΣ ΔΡΑΜΑ 1986 (Σάκης Βαλαβάνης): Μπέτζιος, Βακκάς, Χαϊτίδης 4, Κοβογλανίδης 3, Κοτσαμαρίκογλου 1, Κουρουτζίδης 1, Τουνγκελίδης 3, Παπάζογλου, Γιαννακόπουλος, Βουλγαράκης, Τσιτσίγκος 1, Αντάμοβιτς 7, Κουρτίδης 2, Θωμίδης 3, Τσεπίδης.
Διαιτητές: Συρεπίσιος- Μερτινιάν, Δίλεπτα: 3-3, Πέναλτι: 6/6-3/4.

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 43-24
Τα πεντάλεπτα: 5-3, 8-4, 11-5, 15-7, 19-7, 21-10 (ημχ.) 23-13, 27-15, 32-18, 36-21, 39-21, 43-24
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ (Κώστας Μπούνας): Μωραΐτης 10, Τόμπρος 1, Παπαπούλιος 4, Γκέρτσος 1, Νομικός 1, Μπραουδάκης, Αποστολίδης, Μπάρμπας, Ντούνης 7, Μπάγιος 7, Ζιβούλοβιτς 2, Τζανιδάκης 3, Ντάρσουλαντ, Ζαφειράκης, Κολλύρης, Κεδέρης 7.
ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ (Γιάννης Πηλαλίδης): Αθανασίου, Μαυρόπουλος, Ρόμπης 1, Κράλλης 6, Γάτσης 1, Ανγκέλοφ 5, Δημάκης 6, Βαφείδης 2, Μησιρλίδης, Κυριακού 2, Λιόφης 1, Αρβανιτίδης.
Διαιτητές: Τόλιος-Σκλαβενίτης, Δίλεπτα: 0-2, Πέναλτι: 2/2-2/2

 

 

A1 Γυναικών

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ-HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ 26-26
Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-2, 6-4, 9-5, 10-7, 10-11 (ημχ.), 11-13, 16-16, 19-18, 20-22, 23-26, 26-26
ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Μενέλαος Δανήλος): Τσικνάκη, Νανά 3, Καζάκη 6, Μ. Βασιλείου, Βασειλιάδου 7, Ζενέλι, Ράτσικα, Στασινού, Χριστοπούλου 3, Αλιφιέρη, Νικολάου, Ταβλαρίδη, Α. Βασιλείου 7, Μανιά, Καρελά, Καραχάλιου.
HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Τριαντάφυλλος Χριστοδουλίδης): Μπελμεζούα, Αργυροπούλου 2, Σεβδίλη 4, Αναστασιάδου 2, Μουτεσίδου 1, Μανάβη, Νταντίρα, Κυρικλίδου 5, Ιωαννίδου 1, Αμανατίδου 3, Χριστοδουλίδου, Καραβέτη 8, Δημητρακοπούλου, Σπανού.
Διαιτητές: Παπαματθαίου-Χρηστίδη, Δίλεπτα: 4-5, Πέναλτι: 3/4-4/5.

ΠΑΟΚ – ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 36-20
Τα πεντάλεπτα: 2-2, 3-2, 8-3, 10-5, 12-8, 14-9 (ημχ.), 17-10, 23-12, 25-14, 31-14, 32-17, 36-20
ΠΑΟΚ (Δημήτρης Δημητρούλιας): Σεραφίμοβα, Τσαουσιδου 3, παναγιωτίδου 2, Γκάτζιου 5, Ρόσκα, Σαμολαδά 2, Μούρνου 1, Τζούρισιτς 4, Νλικολιτς 4, Στρατάκη 2, Χατζηπαρασίδου 9, Μάστακα 4, Σελεμίδου, Κρίτζαλη, Στοϊκόφσκα, Κουρκουλάκη
ΑΡΗΣ Θ. (-): Κωστοπούλου 1, Αθανασοπούλου, Ευμορφίδου 1, Βλάχου, Λουρή 5, Καγγελάρη,. Κούπα 2, Κοπανέλου, Ταϊρίδου, Γιώβη 5, Ράπτη, Αλεξιάδου, Γιαννοπούλου
Διαιτητές: Δελόγλου – Θεοδοσίου, Δίλεπτα: 3-5, Πέναλτι: 2/3-2/3

Ο.Φ.Ν. ΙΩΝΙΑΣ – Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 35-15
Τα πεντάλεπτα: 3-1, 7-1, 8-2, 12-3, 14-4, 17-5 (ημχ.) 20-5, 25-7, 28-9, 31-11, 34-13, 35-15
Ο.Φ.Ν. ΙΩΝΙΑΣ (Ναϊσίδου Σοφία): Κεπεσίδου, Τσιτσοπούλου, Φράγκου 1, Μίλασιτς 1, Παπανικολάου 9, Πάπα 8, Ζύγουρα, Μακρή, Ντανίλοβιτς, Βαφειάδου 5, Διακογιάννη, Κοντοστέργιου 1, Σαραντάκου 1, Χρονοπούλου 5, Στουγιαννίδου 4.
Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ (Αλέξανδρος Ταρινίδης): Πυριτίδου, Ξυρίδου 1, Τροχίδου Χ. 1, Ζιάκα 3, Πατζαρτζή 1, Πλιόγκα 1, Σπυρίδου, Ματζίρη, Ντιμτσούδη 2, Παπαδοπούλου, Αναστασίου 3, Τροχίσου Ε., Χατζησαββίδου, Παύλου 1, Λαζαρίδου 2, Παρασκευαΐδου.
Διαιτητές: Κουτσός-Ζήσης, Δίλεπτα: 4-7, Πέναλτι: 6/8-3/5

 

 

HB Training

HANDBALL PREMIER

aeklogo osfplogoth diomidislogoth aeroposlogoth paokogoth pylaialogoth dukelogoth

drama86logoth ionikosnf faiakas 	arisniklogoth filipposlogoth hcsalaminalogoth zafeirakislogoth

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

paokogoth ofnilogoth anagennisilogoth veroia2017logoth panoramalogoth malexgiannitslogoth korydalloslogoth pylaialogoth prosotsanilogoth ethnikoslogoth Athinaikoslogoth kamaterologoth