Hellenic Handball Federation

Official Website

Χορηγοί Ο.Χ.Ε.

OXE TELIKO
Handball Premier (13η αγωνιστική), A1 Γυναικών (9η αγωνιστική)

 

Σάββατο 19 Ιανουαρίου 2019
Handball Premier (13η αγωνιστική)

Φίλιππος Βέροιας- ΠΑΟΚ Βεργίνα ΤV 20-26
Αερωπός Έδεσσας- Bianco Monte Δράμα 1986 34-25
Άρης Νίκαιας- ΧΑΝΘ 27-26
Φοίβος Συκεών- Διομήδης Άργους 22-22

Α1 Γυναικών (9η αγωνιστική)

Φίλιππος Βέροιας- Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης 32-15
Φέτα Ήπειρος Αναγέννηση Άρτας- Honda Πανόραμα 31-25
ΠΑΟΚ Mateco- Μέγας Αλέξανδρος 38-7
ΓΑΣ Καματερού- ΟΦΝ Ιωνίας 15-27


Α2 Ανδρών (8η αγωνιστική)

Πρωτέας Άρτας- Απόλλων 34-26
Αρχέλαος Κατερίνης- Αρίων Πτολεμαΐδας 28-28
Ζαφειράκης Νάουσας- Άρης Θεσσαλονίκης 32-23


Α2 Ανδρών (11η αγωνιστική)

Πανελλήνιος- ΕΣΝ Βριλησσίων 24-24
Λεωνίδας- Ποσειδών Λουτρακίου 22-22
ΓΣ Παπασιδέρης- Τελαμώνας Σαλαμίνας 21-24
Ιωνικός ΝΦ- ΓΑΣ Καματερού 39-21


Β’ Ανδρών (6η αγωνιστική)

Αγ. Κωνσταντίνος- Ελπίδες Αμυνταίου 20-22
Ηλυσιακός- Ολυμπιακός Κ. 32-24
Αγριά Βόλου- ΑΟ Πολιτείας 23-18
Πόντιοι Κιλκίς- Απόλλων 26-24
Άρτα Handball 2015- AΟ Ιωαννίνων 25-27
Προσοτσάνη- ΓΕ Δράμας 33-21
Έσπερος Καλλιθέας- Πήγασος Κυψέλης 27-18

Α2 Γυναικών (7η αγωνιστική)
Ελπίδες Αμυνταίου- Φιλώτας Φλώρινας 26-20


Κυριακή 20 Ιανουαρίου 2019

Handball Premier (13η αγωνιστική)
ΑΕΣΧ Πυλαίας- ΑΕΚ 19-30
ΑΣΕ Δούκα- Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή 20-25

Α1 Γυναικών (9η αγωνιστική)
ΑΕΣΧ Πυλαίας- Βέροια 2017 27-28

Α2 Ανδρών (8η αγωνιστική)

ΓΑΣ Κιλκίς- Φαίακας Κέρκυρας 21-23

Α2 Ανδρών (11η αγωνιστική)
ΟΦΝ Ιωνίας- ΑΟ Νηρευς 24-28

Β’ Ανδρών (6η αγωνιστική)
Ιωνικός Ν.Μ- Πανιώνιος 14-35
ΑΟ Κοζάνης- ΑΟΑ Καστοριάς 24-25
Πάτρας 19:00, Ακαδημία- Πολυνίκης
(Σκλαβενίτης- Καρυδάκης)
Σπίτι του Χάντμπολ 20:00, Μακεδών- ΜΓΣ Πανσερραϊκός
(Βαγγελτζίκης- Τορνικίδης)

Α2 Γυναικών (7η αγωνιστική)
Ορφέας Κατερίνης- Φαίακας Κέρκυρας 20-22
Ιωνικός ΝΜ- ΑΟΔΚ- Άρης 12-54
Ηλιούπολης 19:30, Ηλιούπολη- ΑΕΚ Βύρωνα
(Μπράμου- Λεφάκης)
ΔΑΚ Σταυρόπουλης 20:30, Απόλλων- Εθνικός Κοζάνης
(Χαρίτσος- Βελάνη)

 

Στατιστικά

Handball Premier

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ – BIANCO MONTE ΔΡΑΜΑ 86 34-25
Τα πεντάλεπτα: 2-1, 3-2, 6-6, 10-7, 14-8, 17-9 (ημχ.) 20-13, 22-16, 24-19, 28-20, 30-22, 34-25
ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ (Γιάννης Πηλαλίδης): Αθανασίου, Τζουβάρας Π., Μαυρόπουλος, Μαυροδουλάκης, Μησιρλίδης 1, Τζουβάρας Θ. 2, Κράλλης 5, Θεοδωρόπουλος 10. Δημάκης 4, Μπάρμπας, Βαφείδης, Μισαηλίδης 3, Κεσίδης 5, Κυριακού 4, Αρβανιτίδης, Λάππας.
BIANCO MONTE ΔΡΑΜΑ 86 (Σάκης Βαλαβάνης): Καφαντάρης 4, Γουργούμης, Χαϊτίδης 2, Κοβογλανίδης 3, Τουνγκελίδης 9, Παπάζογλου, Γιαννακόπουλος 1, Τσιτσίγκος 1, Ντάκσιτς 4, Ιακωβίδης, Φραγκούλης, Κουρτίδης, Θωμίδης, Κοτσαμαρίκογλου 1, Στρατηγέλης, Σίνα.
Διαιτητές: Νάσκος-Χαρίτσος, Δίλεπτα: 4-5, Πέναλτι: 4/5-2/2

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΠΑΟΚ 20-26
Τα πεντάλεπτα: 1-3, 2-5, 3-8, 7-9, 9-11, 10-14 (ημχ.) 12-15, 14-16, 16-19, 17-22, 18-24, 20-26
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Ευθύμης Πιπελίδης): Πόποβιτς, Τζίμπουλος, Παντελίδης 4, Χατζημασούρας, Λιακόπουλος, Καλλιαρίδης, Παπαγιάννης, Τριανταφυλλίδης 1, Κωστακίδης 7, Αποστολίδης 3, Κουκουτσίδης 2, Δάσκαλος 2, Κορωνάς, Φιλόσογλου, Παπαδόπουλος 1, Τζωρτζίνης.
ΠΑΟΚ (Αλέξης Παπαβασίλης): Κοτανίδης, Αραμπατζής 1, Παλάσκας 8, Καραγκιοζόπουλος, Τσεσμετζίδης 2, Κοκώνης 6, Αποστόλου, Πετρίδης 1, Νικολαΐδης 3, Κωστακίδης 3, Λοΐζος, Μαστορογιάννης 1, Ελεζούα, Κυπραίος 1, Δελιάς, Γιόσμου.
Διαιτητές: Λινάρδος-Νικολαΐδης, Δίλεπτα: 1/2, Πέναλτι: 3/4-3/5

ΦΟΙΒΟ ΣΥΚΕΩΝ- ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 22-22
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 2-3, 5-5, 7-8, 8-9, 9-11 (ημχ), 9-12, 11-14, 15-15, 19-18, 20-19, 22-22.
Φοίβος (Τσολάκος): Δεληζάνος 1, Μέτσης 6, Τσιντίδης 1, Μανωλούδης 4, Παπαγεωργίου, Γιαγκούλας, Μήγγας 1, Σιγγιρίδης, Μαρκατάτος, Γρηγοριάδης, Αθανασιάδης, Δέσπος 3, Πατραμάνης, Μπόσκος 1, Πάτσιας, Ζέλιτς 5.
Διομήδης (Δημήτρουλας): Κρεμαστιώτης, Τσιγαρίδας 4, Γιαννόπουλος 6, Παπαντωνόπουλος, Χαραλαμπίδης, Ρουσσόπουλος 1, Τότος, Χαντέλης 3, Χερουβείμ 6, Ζλατάνος, Αναγνωστόπουλος, Τσάτσας 2, Δάσκαλος, Αργυρού.
Διαιτητές: Κατσίκης – Μιχαηλίδης. Δίλεπτα: 3-3. Κόκκινη: Τσάτας (59:54 – επικίνδυνο παιχνίδι, δεν κρατήθηκε δελτίο). Πέναλτι: 1/1 – 2/2.

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – Χ.Α.Ν.Θ. 27-26
Τα πεντάλεπτα: 3-2, 4-4, 5-5, 7-6, 10-8, 12-10 (ημχ) 13-13, 16-16, 18-17, 21-22, 23-24, 27-26
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Μελετάκος): Λαδάκης 8, Αθανασίου 1, Μελετακος Γ. 3, Γρηγοράκης, Μουλιάτος 1, Μελετάκος Δ. 7, Μαλανδρένιας, Ασβεστάς 2, Παπαδόπουλος, Χαρμπής 2, Μιμίκος 3, Χουρσουντιάν, Χαραλάμπους, Βίδρας, Αμανατίδης, Βλαχοθανάσης.
ΧΑΝΘ (Τούτσης): Μπόλας, Τσιρογιάννης 3, Σαρηγιάννης 1, Τσαγκαράκης 1, Τζινεβής, Βασιάδης 5, Κεσίδης, Στίγγας 7, Βαρδακας 1, Αγαθόνικος, Παπαβασίλης 1, Μηλόπουλος, Μουρατίδης 1, Ρίζος, Μπαϊρλής 6, Αρβανιτίδης.
Διαιτητές: Τσάκωνας – Μερινιάν, Δίλεπτα: 6-5, Πέναλτι: 1/2-4/7

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ- ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ/ΟΜΙΛΟΣ ΞΥΝΗ 20-25
Τα πεντάλεπτα: 3-4, 4-6, 4-8, 6-9, 10-11, 12-12 (ημχ.), 14-13, 15-15, 16-17, 18-19, 19-23, 20-25
ΑΣΕΔ (Μπούνας): Μωραϊτης 1, Τόμπρος, Παπαπούλιος 4, Αϊβαλιώτης 1, Πολύδωρος, Μπραουδάκης, Μπαζδέκης, Ταουσάνης 2, Ντούνης 3, Σαμαράς, Λιόλιος 2, Ζιβούλοβιτς 2, Τζανιδάκης, Κλεώπας, Κολλύρης, Κεδέρης 5.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ζαραβίνας): Κρητικός 1, Τζηράς 9, Καραμπουρνιώτης 1, Λέμος 2, Ρέινα 5, Τερλέτσκι, Κανδύλας 1, Σανίκης 2, Μπούμπαλο 1, Λιάπης, Τσιλιμπάρης, Άρσιτς, Αραπακόπουλος 1, Χάλαρης, Τσίλης 2, Κόντης.
Διαιτητές: Τόλιος- Κουτσός, Κόκκινη: 25:43 Λέμος, Δίλεπτα: 3-3, Πέναλτι: 3/5-5/6

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ- ΑΕΚ 19-30
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 2-5, 3-7, 4-10, 6-13, 8-14 (ημχ), 10-16, 11-19, 12-24, 13-25, 16-27 19-30
ΑΕΣΧ Πυλαίας (Γούσιος): Ζαφείρης 1, Αντωνιάδης 2, Ελέτα 1, Κουκμίσης, Γιαννακίδης, Αποστολίδης, Ορφανουδάκης, Τσαναξίδης 5, Μπάτζιος, Ανανιάδης 3, Καλόμοιρος 4, Καβουσανάκης 1, Παπαγεωργίου 1, Πετρίδης, Ψωμαθιανός 1.
ΑΕΚ (Γραμματικός): Γεωργιάδης, Ζαμπούνης 7, Συγγάρης, Μπάλαζ 3, Ραντούλοβιτς 1, Αλβανός 1, Μπάγιος 2, Γιάκομπσεν 3, Παπαδιονυσίου 4, Δομπρής 6, Μυλωνάς, Νταρσουλάντ, Αργυρού 1, Παλεβίτσιους, Βραζάλιτσα 1, Μπαλάσκας 1.
Διαιτητές: Πατιός – Τσιάνας. Δίλεπτα: 6-5. Πέναλτι: 1/3 – 1/1

A1 Γυναικών

ΠΑΟΚ MATECO- MEΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 38-7
Τα πεντάλεπτα: 3-1, 6-1, 11-1, 15-1, 17-1, 20-3 (ημχ.), 22-4, 26-4, 29-5, 33-5, 36-6, 38-7
ΠΑΟΚ (Δημητρούλιας): Ράτσικα, Αρβανίτη, Σαμολαδά 5, Κρίτζαλη 2, Θεοδωράκη, Κουρκουλάκη, Χατζηπαρασίδου 6, Παναγιωτίδου 5, Γκάτζιου 1, Ζυγούρα 3, Ντε Ολιβέιρα, Φερφόλια 4, Μπατζαρακούδη 4, Νίκολιτς 1, Βαφειάδου 6, Κωστοπούλου 1.
Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Ταρινίδης): Πιπιλακίδου, Πλιόγκα 1, Τρελοπούλου 2, Πέγιου, Βασιλειάδου 2, Μαντζίρη, Παύλου 1, Ε. Τροχίδου, Χ. Τροχίδου, Ι. Παπαδοπούλου, Γ. Παπαδοπούλου 1, Παρασκευαϊδου, Ανδρίτσου, Πυριτίδου, Λαζαρίδου, Ζιάκα.
Διαιτητές: Ουζούνης- Παρασκευούδης, Δίλεπτα: 1-5, Πέναλτι: 4/4-1/2

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ – Ο.Φ.Ν.Ι. 15-27
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 2-5, 2-7, 4-9, 4-11, 4-12(ημχ) 7-16, 9-18, 11-21, 12-23, 13-25, 15-27
ΚΑΜΑΤΕΡΟ (Σκοδριάνος): Τσικνάκη, Ψαρρή, Παπαδοπούλου, Μ. Βασιλείου 1, Δαμάσκου, Λιβαρδά 1, Ζένελη 5, Φακίνου, Χριστοπούλου 1, Αλιφιέρη, Βασιλοπούλου, Τσιούλου 1, Α. Βασιλείου 5, Ο. Χριστοδούλου 1, Σπυροπούλου, Καραχάλιου.
Ο.Φ.Ν.Ι. (Ναϊσίδου- Σαμαράς): Κεπεσίδου Μ. , Μανιά 4, Φράγκου 4, Μάγκου 1, Κερλίδη 1, Καρέλα 1, Μακρή, Ντιμτσούδη 2, Αγγελοπούλου, Χρυσή 1, Διακογιάννη 1, Κοντοστέργιου 6, Σαραντάκου 1, Χρονοπούλου 5, Στουγιαννίδου, Καραμάνου.
Διαιτητές: Παπαματθαίου – Χρηστίδη Δίλεπτα: 2-3. Πέναλτι: 2/2 – 0/0.
Παρατηρήσεις: Ο αγώνας ξεκίνησε με καθυστέρηση 30 λεπτών (18:30) λόγω προηγούμενου αγώνα χειροσφαίρισης.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ – ΠΑΝΟΡΑΜΑ 31-25
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 4-5, 6-6, 10-8, 13-8, 15-10 (ημχ.), 18-12, 20-14, 24-18, 26-21, 28-22, 31-25
Αναγέννηση (Γκόλια): Μάμαλη, Μπαλάφα 2, Σκουτέλα 4, Καλοϊδή 4, Σκάρα, Νούλα 3, Μούρνου 6, Σαΐντοβα, Κολτούκη, Καναρά, Ανδρίτσου 6, Κουρέλη, Μέγα 1, Τσαουσίδου 1, Κώστα, Μάστακα 4.
ΑΕΠ Πανόραμα (Χριστοδουλίδης): Αναστασιάδου, Αργυροπούλου 7, Αλυγιζάκη, Σεβδιλή, Χριστοδουλίδου, Μοντεσίδου 2, Κυρικλίδου 7, Νταντίρα, Αμανατίδου 6, Χαριτάκη, Τσερεπή 1, Καραβέλη 2, Κουλούρη
Διαιτητές: Βήτας – Ψύλλος. Δίλεπτα: 1-3. Πέναλτι: 1/1-4/5

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ- ΚΥΚΛΩΛΕΣ 32-15
Τα πεντάλεπτα: 2-1, 6-2, 9-5, 12-7, 19-9, 19-10 (ημχ.), 23-12, 24-13, 27-13, 29-14, 30-15, 32-15
ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Τσικίνας): Νάτσο 1, Κατσικαρώνη, Εμμανουηλίδου 3, Καραμήτρου, Γιαννοπούλου 2, Ανθίτση 2, Καραχαρίση 8, Β. Θεοδοσοπούλου, Σπυριδοπούλου, Ζουμπουλίδου 3, Γεωργιάδου 6, Γαβριηλίδου, Σ. Θεοδοσοπούλου 1, Νούσια 4, Λούρη 2
ΚΥΚΛΩΠΕΣ (Χαραλαμπίδης): Μπαλασούδη, Χαριτίδου, Σμαρλαμάκη 3, Νικόλοβα 3, Παρασκάκη 1, Σαββαλάκη, Λαμπροπούλου, Λαμπίδη, Χωρίνου 7, Καλαϊτζή, Σολακούδη, Βαρσάμη 1.
Διαιτητές: Λινάρδος – Νικολαΐδης Δίλεπτα: 2-4 Πέναλτι: 1/2-2/3

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ- ΒΕΡΟΙΑ 2017 27-28
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-5, 7-9, 9-10, 11-11, 11-13 (ημχ), 14-15, 18-18, 20-18, 21-23,, 25-25, 27-28.
ΑΕΣΧ Πυλαίας (Σκανδάλης): Μόσχου, Κουκμίσης 7, Βράμπα Δ. 7, Ανδρεανίδου, Τσομπανίδου 6, Κοπανέλου, Μακούλη, Καγγελάκη, Σουμτάκη, Αθανασοπούλου 2 Σελεμίδου 5, Κούπα, Βράμπα Ελ., Πετρίδου, Στεφανίδου.
Βέροια 2017 (Χαραλαμπίδης): Ταμάρογλου, Τσιομπάνου 12, Κοτζαχρήστου 2, Στάμου, Βαφειάδου, Δελησάββα 2, Καλμουκίδου, Ταϊρίδου, Τσιτλακίδου 1, Ανδρονικίδου, Ματαρώνα 1, Νταβίντοβιτς 10.
Διαιτητές: Γρηγοριάδης – Τομίδης. Δίλεπτα: 8-7. Κόκκινες: Τσιτλακίδου (59:04 – τρία δίλεπτα), Σκανδάλης (59:59 – συνεχόμενη διαμαρτυρία). Πέναλτι: 4/4 – 5/6.

HB Training

HANDBALL PREMIER

osfplogoth aeklogo aeroposlogoth paokogoth dukelogoth pylaialogoth diomidislogoth drama86logoth filipposlogoth 	arisniklogoth ionikosnf faiakas

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ofnilogoth paokogoth kamaterologoth filipposlogoth anagennisilogoth panoramalogoth malexgiannitslogoth pylaialogoth kyklopeslogoth veroia2017logoth