Hellenic Handball Federation

Official Website

Χορηγοί Ο.Χ.Ε.

OXE TELIKO
Handball Premier (17η αγωνιστική), Α1 Γυναικών (11η αγωνιστική), A2 Ανδρών, Α2 Γυναικών, Β’ Ανδρών

 

Σάββατο 16 Φεβρουαρίου 2019
Handball Premier (17η αγωνιστική)
Αερωπός Έδεσσας- ΠΑΟΚ Βεργίνα TV 24-25
Φοίβος Συκεών- ΧΑΝΘ 26-30

Α1 Γυναικών (11η αγωνιστική)
HONDA Πανόραμα- Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης 26-12

Τελικός Κυπέλλου Γυναικών
ΠΑΟΚ Mateco- Φέτα Ήπειρος Αναγέννηση Άρτας 33-23

Α2 Ανδρών (12η αγωνιστική)
Άρης Θ.- Αρχέλαος Κατερίνης 25-25
Ζαφειράκης Νάουσας- Απόλλων 32-24
Φαίακας Κέρκυρας- Αρίων Πτολεμαΐδας 30-12

Α2 Ανδρών (15η αγωνιστική)
Ιωνικός ΝΦ- Λεωνίδας 36-26
ΓΑΣ Καματερού- Τελαμών Σαλαμίνας 32-29
ΓΣ Παπασιδέρης- ΕΣΝ Βριλησσίων 22-27

Β’ Ανδρών (10η αγωνιστική)
Αγ. Κωνσταντίνος Λάρισας- ΑΟΑ Καστοριάς 21-22
Κύκλωπες- Απόλλων Σταυρούπολης 28-24
Αγριά Βόλου- Ιωνικός ΝΜ 37-13
Αλέξανδρος Αξιούπολης- Προσοτσάνη 38-31
ΑΟ Ιωαννίνων- ΑΟ Κοζάνης 21-18
Πανσερραϊκός- ΓΕ Δράμας 25-13
Έσπερος Καλλιθέας- ΑΕΚ Βύρωνα 23-22

Α2 Γυναικών (9η αγωνιστική)
Σεριφάτο Αιγίου- Ιωνικός Ν.
AΟΔΚ- Άρη- ΕΑΧ Χανιά 42-21

 

Κυριακή 17 Φεβρουαρίου 2019
Handball Premier (17η αγωνιστική)
ΑΣΕ Δούκα- Φίλιππος Βέροιας 28-20
ΑΕΣΧ Πυλαίας- Άρης Νίκαιας 25-24
Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή- Διομήδης Άργους 28-18

Α2 Ανδρών (12η αγωνιστική)
ΓΑΣ Κιλκίς- Πρωτέας Άρτας 34-30

Α2 Ανδρών (15η αγωνιστική)
ΟΦΝ Ιωνίας- Πανελλήνιος 21-28
Νηρέας- Ποσειδών Λουτρακίου
30-26

Β’ Ανδρών (10η αγωνιστική)
ΔΑΚ Λαμίας 14:00, ΑΣ Ιωνικός 2010- Πανιώνιος ΓΣΣ
(Ανταλής- Ζήσης)
Πήγασος Κύψελης- Πολυνίκης 19-23
Ελπίδες Αμυνταίου- Άρτα Handball 2015 20-22
Πολιτείας 17:30, ΑΟ Πολιτείας- Ολυμπιακός Κερατσινίου
(Κινατζίδης- Φωτακίδης)
Σπίτι του Χάντμπολ 20:00, Μακεδών- Πόντιοι Κιλκίς
(Μπαλάκος- Βελάνη)

Α2 Γυναικών (5η αγωνιστική)
ΑΣ Ηλιούπολης- ΕΑΧ Χανιά 36-18

Α2 Γυναικών (9η αγωνιστική)
Φαίακας Κέρκυρας- Εθνικός Κοζάνης 21-32
ΔΓ Βύρωνα 17:00, ΑΕΚ Βύρωνα- Αθηναϊκός
(Παπαματθαίου- Μπράμου)
Προσοτσάνης 17:00, Προσοτσάνη- Ορφέας Κατερίνης
(Ουζούνης- Παρασκευούδης)

 

Στατιστικά

ΑΕΡΩΠΟΣ – ΠΑΟΚ 24-25
Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-3, 6-4, 8-5, 10-8, 12-11 (ημχ) 14-13, 16-16, 17-17, 18-19, 20-22, 24-25
Αερωπός (Πηλαλίδης): Αθανασίου, Τζουβάρας, Μαυρόπουλος 3, Μαυροδουλάκης, Τζουβάρας Φ., Κράλλης 5, Μησιρλίδης, Θεοδωρόπουλος, Ξενίδης, Δημάκης 6, Πέρρος, Μπάρμπας, Βαφείδης 2, Μισαηλίδης 4, Κυριακού 4, Αρβανιτίδης.
ΠΑΟΚ Βεργίνα TV (Σεϊρεκίδης): Κοτανίδης, Αραμπατζής 2, Παλάσκας, Καραγκιοζόπουλος 8, Κοκώνης 3, Αποστόλου, Πετρίδης 3, Νικολαΐδης, Κωστακίδης 1, Λοΐζος, Μαστρογιάννης 4, Elozievwa, Κυπραίος 2, Δέλιος, Γιόσμου 2, Γιαννακίδης.
Διαιτητές: Λινάρδος – Νικολαΐδης. Δίλεπτα: 2-5. Πέναλτι: 1/2 – 8/8

ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ- ΧΑΝΘ 26-30
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 2-5, 4-8, 7-10, 11-13, 15-13 (ημχ), 17-17, 19-20, 20-22, 21-24, 23-26, 26-30.
Φοίβος (Τσολάκος): Τσιντίδης 6, Μανωλούδης 2, Παπαγεωργίου, Ζέλιτς 4, Δεληζάνος, Πατραμάνης, Δέσπος 3, Πάτσιας, Μέτσης 2, Γιαγκούλας, Μπόσκος 6, Γρηγοριάδης, Μαρκατάτος, Αθανασιάδης, Μήγγας 2, Σιγγιρίδης.
ΧΑΝΘ (Τούτσης): Μπόλας, Τσιρογιάννης 3, Σαρηγιαννίδης 3, Τσαγκαράκης, Τζίνεβης 2, Βασιάδης 4, Ιωαννίδης, Στίγγας, Βαρδάκας 6, Παπαβασίλης 7, Μηλόπουλος, Κύρτσιος, Μουρατίδης, Μπαϊρλής 5, Αρβανιτίδης, Γιαννακόπουλος.
Διαιτητές: Πατιός – Τσιάνας. Δίλεπτα: 3-3. Πέναλτι: 2/4 – 2/2.

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ- ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 28-20
Τα πεντάλεπτα: 3-1, 6-2, 9-5, 12-6, 14-8, 16-9 (ημχ.), 18-11, 20-14, 23-16, 25-18, 25-20, 28-20
ΑΣΕΔ (Μπούνας): Μωραϊτης 4, Τόμπρος 1, Αϊβαλιώτης 1, Πολύδωρος 1, Μπραουδάκης, Μπαζδέκης, Ταουσάνης 2, Ντούνης 3, Σαμαράς 1, Λιόλιος 3, Ζιβούλοβιτς 5, Κλεώπας, Κολλύρης, Κεδέρης 6, Τζανιδάκης.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Πιπελίδης): Πόποβιτς, Παντελίδης, Τάσκοβιτς 4, Καλλιαρίδης, Τσαμουρίδης 1, Τριανταφυλλίδης 3, Κωστακίδης 4, Αποστολίδης, Κουκουτσίδης 2, Δάσκαλος, Κορωνάς, Φιλόσογλου 2, Παπαδόπουλος 4.
Διαιτητές: Τσάκωνας- Φωκίτης, Δίλεπτα: 3-2, Πέναλτι: 1/4-1/2

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ- ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 25-24
Τα πεντάλεπτα: 2-2, 6-2, 6-4, 8-5, 12-6, 15-10 (ημχ), 19-14, 20-16, 21-19, 22-21, 25-21, 25-24.
ΑΕΣΧ Πυλαίας (Γούσιος): Ζαφείρης, Αντωνιάδης 1, Ελέτα 3, Ψωμανθιανός, Κουκμίσης 3, Μάτοβιτς 3, Καραπαναγιωτίδης, Αποστολίδης, Ορφανουδάκης, Τσαναξίδης 6, Ανανιάδης, Καλόμοιρος 5, Καβουσανάκης 2, Αλατσατιανός 2, Πετρίδης, Μπάτζιος.
Άρης Νίκαιας (Μελετάκος): Κουρής, Μελετάκος 12, Γρηγοράκης, Παπαδημητρίου, Ασβεστάς, Παπαδόπουλος, Πετράκος 2, Καμπουράκης 2, Ταβλαρίδης, Μιμίκος 1, Χουρσουντιάν, Χαραλάμπους 2, Βίδρας, Αμανατίδης 5.
Διαιτητές: Τζαφερόπουλος – Καζαντζίδης. Δίλεπτα: 7-5. Πέναλτι: 3/4 – 4/4

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ/ΟΜΙΛΟΣ ΞΥΝΗ- ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 28-18
Τα πεντάλεπτα: 3-1, 5-2, 8-3, 11-4, 13-5, 14-8 (ημχ.), 15-11, 18-12, 21-13, 23-14, 24-17, 28-18
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ζαραβίνας): Κρητικός 2, Τζηράς 5, Καραμπουρνιώτης 2, Λέμος 3, Μούγιτς, Ρέινα 3, Κανδύλας 1, Σανίκης, Μπούμπαλο 4, Κόντης 1, Λιάπης 1, Τσιλιμπάρης, Άρσιτς, Αραπακόπουλος 2, Χάλαρης 2, Τσίλης 2.
ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Δημήτρουλας): Κρεμαστιώτης 1, Τσιγαρίδας 3, Γιαννόπουλος 2, Παπαντωνόπουλος, Χαραλαμπίδης, Ρουσσόπουλος 2, Αργυρού, Τότος 4, Χαντέλης 1, Χερουβείμ 5, Λαμπρόπουλος, Ζλατάνος, Μπότσαρης, Μπινιάρης, Τσάτσας, Δάσκαλος.
Διαιτητές: Συρεπίσιος- Μερτινιάν, Δίλεπτα: 2-3, Πέναλτι: 1/3-2/2

HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ- ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ 26-12
Τα πεντάλεπτα: 2-0, 3-3, 7-4, 8-5, 11-7, 13-9 (ημ.), 13-10, 15-10, 19-11, 23-11, 24-11, 26-12, 26-12
ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Χριστοδουλίδης): Καβατζοπούλου , Σπανού, Χαριτάκη 8, Αργυροπούλου 8, Ιωαννίδου 3, Χριστοδουλίδου 1, Καραβέλη, Αναστασιάδου 2, Μεντεσίδου 4, Κυρικλίδου 4, Τσερέπη 1, Σεβδιλή 2, Καρσανίδου 1.
ΚΥΚΛΩΠΕΣ (Χαραλάμπους): Μπαλασούδη, Παντίδου, Νικόλοβα 3, Παρασκάκη, Αθ. Σαββαλάκη, Δ. Σαββαλάκη, Λαμπρίδη 1, Λαμπροπούλου, Μ. Βαρσάμη, Χωρινού 6, Καλαϊτζή, Σ. Βαρσάμη 2, Σολακούδη
Διαιτητές: Βαγγελτζίκης- Τορνικίδης, Δίλεπτα: 4- 4, Πέναλτι: 3/5 – 2/4.

 

 

 

HB Training

HANDBALL PREMIER

osfplogoth aeklogo aeroposlogoth paokogoth dukelogoth pylaialogoth diomidislogoth drama86logoth filipposlogoth 	arisniklogoth ionikosnf faiakas

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ofnilogoth paokogoth kamaterologoth filipposlogoth anagennisilogoth panoramalogoth malexgiannitslogoth pylaialogoth kyklopeslogoth veroia2017logoth