Hellenic Handball Federation

Official Website

EAP1
Η Τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος στη Προσοτσάνη

Σε εξέλιξη βρίσκεται στη Προσοτσάνη η τελική φάση (F6) του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κορασίδων υπό την επίβλεψη της ΕΑΠ/ΟΧΕ και την υποστήριξη του Δήμου Προσοτσάνης και του ΑΟ Προσοτσάνης.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ- ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Παρασκευή 29 Ιουνίου 2018
Α’ φάση (1η αγωνιστική)
Ορφέας Κατερίνης- ΓΑΣ Καματερού 21-26
ΟΦΝ Ιωνίας- ΑΟ Προσοτσάνης 23-26
Α’ φάση (2η αγωνιστική)
ΑΕΠ Πανόραμα- ΓΑΣ Καματερού 29-23
Εθνικός Κοζάνης- ΑΟ Προσοτσάνης 27-31

Σάββατο 30 Ιουνίου 2018
Α’ φάση (3η αγωνιστική)
ΟΦΝ Ιωνίας- Εθνικός Κοζάνης 21-24
Ορφέας Κατερίνης- ΑΕΠ Πανόραμα 25-27
Β’ φάση (1η αγωνιστική)
ΑΕΠ Πανόραμα- Εθνικός Κοζάνης 15-20
ΑΟ Προσοτσάνης- ΓΑΣ Καματερού 39-20

Κυριακή 1η Ιουλίου 2018
Β’ φάση (2η αγωνιστική)
09:00 ΟΦΝ Ιωνίας- Ορφέας Κατερίνης
11:00 Εθνικός Κοζάνης- ΓΑΣ Καματερού
13:00 ΑΟ Προσοτσάνης- ΑΕΠ Πανόραμα

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ
Α’ όμιλος
1. ΑΟ Προσοτσάνης 4

2. Εθνικός Κοζάνης 2

3. ΟΦΝ Ιωνίας 0

Β’ όμιλος
1. ΑΕΠ Πανόραμα 4
2. ΓΑΣ Καματερού 2
2. Ορφέας Κατερίνης 0

1-4
1. ΑΟ Προσοτσάνης 4 
2. Εθνικός Κοζάνης 2 
3. ΑΕΠ Πανόραμα 2 
4. ΓΑΣ Καματερού 0


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ
1η αγωνιστική
ΟΦ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ – ΑΟ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 23-26
Τα πεντάλεπτα: 1-3, 2-6, 3-7, 6-9, 10-11, 10-13 (ημχ), 12-15, 12-17, 15-20, 19-21, 22-24, 23-26.
ΟΦ Νέας Ιωνίας (Τσαγκαράκης – Κουτρούλης): Κολλύρη, Παγιώτα, Γκιουρέ, Γιαννοπούλου, Κοτρώτσιου 1, Πανούση, Χρυσοκέντη 5, Χιντρί, Χρήστου, Κεπεσίδου 6, Νοροτσέα 3, Μαρή, Παπουτσή, Σακιζλή 8.
ΑΟ Προσοτσάνης (Δρανοβαλης – Κιάκος): Λεωνίδου 1, Κόμσιου, Σεβδιλή, Κατσιγιάννη 11, Μωυσιάδου 6, Καλαϊτζίδου 4, Ιωαννίδου 2, Αβροσιάδου 2, Γαϊρετίδου, Δικμάνη, Τσαλκίδου, Σπυριδοπούλου, Καπαγερίδου, Παναγιωτίδου, Βουτσήλα, Σαμαρά.
Διαιτητές: Μαυρίδης – Τομίδης. Δίλεπτα: 5-5. Κόκκινη: Κοτρώτσιου 47:18 (τρία δίλεπτα)

ΟΡΦΕΑΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ – ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 21-26
Τα πεντάλεπτα: 1-1, 2-1, 2-3, 3-6, 6-8, 6-10 (ημχ), 10-12, 12-15, 14-17, 17-22, 18-21, 21-26.
Ορφέας Κατερίνης (Εφραιμίδης): Κουτσιμάνη, Ασαρίδου, Χίκο 3, Κιρτάτζε, Αναστασίου, Κιουρτζίδου, Κακάνη 8, Τσακνάκη 5, Μητσάλα 4, Κούρτη, Στρόγγυλου 1, Εφραιμίδου.
ΓΑΣ Καματερού (Σκόνδριανος): Φακίνου, Βασιλείου, Δαμάσκου 5, Βάρφη, Χριστοδούλου 5, Χερουβείμ, Μανουσάκη, Λιβάρδα 2, Κούρτη 10, Κουτροδήμου, Αλευρά 4, Ψαρρή.
Διαιτητές: Φωτακίδης – Σαββίδης. Δίλεπτα: 3-6.

2η αγωνιστική
ΑΕΠ ΠΑΝΟΡΑΜΑ – ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 29-23
Τα πεντάλεπτα: 0-2, 3-3, 7-5, 8-7, 12-9, 14-10 (ημχ.) 16-11, 20-13, 22-14, 27-15, 28-18, 29-23
ΑΕΠ ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Κουμιτσάρσκα Έλενα): Πάρταλη, Μπέκου, Παπαδοπούλου Α. 3, Κάρσιου 9, Παπαδοπούλου Γ. 1, Κουλούρη 9, Γρατσωνίδου, Κουκλοτίδου Ελευθερία, Μαυρίδου, Ντουβαρτζή 1, Παπανίκου, Σταυροπούλου, Μαρανά, Κουκλοτίδου Ελένη 6.
ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ ((Σκοδριανός Νίκος): Φακίνου, Βασιλείου, Δαμάσκου 2, Βάρφη 1, Χριστοδούλου 3, Χερουβερίμ, Μανουσάκη, Λιβαρδά 2, Κούρτη 12, Κουτροδήμου, Αλευρά 3, Ψάρρη.
Διαιτητές: Ηλιάδης-Σαπανίδης, Δίλεπτα: 4-4, Πέναλτι: ½-1/1 Κόκκινη κάρτα: Παπαδοπούλου Γεσθημανή 52.36 (τρία δίλεπτα)

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΑΟ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 27-31
Τα πεντάλεπτα: 1-3, 5-5, 8-9, 13-12, 15-15, 17-16 (ημχ.) 18-18, 20-22, 22-23, 24-25, 26-27, 27-31
ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Μόσχος Κιοσές): Γκιάτα 9, Μπούκου 5, Βέττα, Γκαμπουρά 1, Χατζησαββίδου, Φλώρου Αθανασία 5, Κουντουρά, Μουρατίδου 5, Αργυρή 1, Ιωαννίδου 1, Κούρου, Αλεξανδρίδου, Πεσλή, Καπρινιώτη, Μπούρου, Φλώρου Αικατερίνη.
ΑΟ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ (Γιώργος Κιάκος): Λεωνίδου, Κομσίου, Σεβδίλη 6, Κατσιγιάννη 8, Μωυσιάδου 2, Καλαϊτζίδου 6, Ιωαννίδου Μ. 2, Αμβροσιάδου 1, Γαϊρετίδου, Δικμάνη 1, Τσαλκίδου, Σπυριδοπούλου 5, Βουτσιά, Γαϊδατζή, Ιωαννίδου Σ., Ναλβάντα.
Διαιτητές: Παρασκευούδης-Ουζούνης, Διλεπτα: 6-5, Πέναλτι: 5/5-3/5 Κόκκινη κάρτα: Μπούκου Ειρήνη 51.15 (τρία δίλεπτα)

3η αγωνιστική
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 21-24
Τα πεντάλεπτα: 2-0, 3-3, 5-4, 9-6, 11-8, 12-10, 13-12, 15-14, 16-17, 17-19, 18-20, 21-24
Νέα Ιωνία (Κουτρούλης – Τσαγκαράκης): Κολλύρη, Παπώτα, Γκιουρέ, Γιαννοπούλου, Φιλίππα, Κοτρώτσιου 6, Πανούση 4, Χρυσοκέντη 2, Χιντρι 1, Χρήστου, Κεπεσίου 5, Νοροτσέα 1, Κοσιφίδου, Μαρή, Παπουτσή, Σακιζλή 2.
Εθνικός Κοζάνης (Κιοσσές): Γκιάτα 8, Μπούκου 2, Βέττα, Γκαμπούρα 4, Χατζησαββίδου, Φλώρου Αθ. 2, Κουντουρά 1, Μουρατίδου 5, Αργύρη 2, Αλεξανδρίδου, Νίκου, Βαρτζώκα, Καπρινιώτη, Μπούρου, Φλώρου Κ.
Διαιτητές: Σαπανίδης – Ηλιάδης. Δίλεπτα: 3-0. Πέναλτι 2/2 – 5/6.
Σπουδαίο ματς έγινε και μεταξύ του Ορφέα Κατερίνης και του Πανοράματος, με τις δύο ομάδες να εναλλάσονται στο προβάδισμα και να είναι ισόπαλες στο 55′ (22-22). Στο τελευταίο πεντάλεπτο η πλάστιγγα έγειρε υπέρ της ομάδας της Θεσσαλονίκης, που μπαίνει με δύο βαθμούς στη δεύτερη φάση, όπως και η Προσοτσάνη.

ΟΡΦΕΑΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ – ΑΕ ΠΑΝΟΡΑΜΑ 25-27
Τα πεντάλεπτα: 2-1, 4-2, 6-4, 7-7, 8-10, 11-11 (ημχ), 12-13, 14-14, 15-15, 19-18, 22-22, 25-27.
ΟΡΦΕΑΣ (Εφραιμίδης): Κουτσιμάνη, Ασαρίδου, Χίκο 3, Κιρτάτζε, Αναστασίου, Κιουρτζίδου, Κακάνη 8, Τσακνάκη 8, Μητσάλα 1, Κούρτη 5, Στρόγγυλου, Εφραιμίδου.
ΑΕ ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Κουμιτσάρσκα): Παρτάλη, Μπέκου, Παπαδοπούλου Αγ. 2, Κάρτσιου 4, Παπαδοπούλου Γ., Κουλούρη 9, Γρατσωνίδου, Κουκλοτίδου Ελ. 4, Κουκλοτίδου Ειρ. 5, Μαυρίδου, Ντουβαρτζή 3, Παπανίκου, Σταυροπούλου, Μαρανά.
Διαιτητές: Φωτακίδης – Σαββίδης. Δίλεπτα 4-2. Πέναλτι: 2/2 – 2/3.

Β’ φάση- 1η αγωνιστική

ΕΠ ΠΑΝΟΡΑΜΑ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 15-20
Τα πεντάλεπτα: 2-1, 4-3, 5-5, 5-8, 6-8, 7-9 (ημχ.) 9-10, 10-11, 12-13, 12-15, 14-17, 15-20
ΑΕΠ ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Έλενα Κουμιτσάρσκα): Παρταλή, Μπέκου, Παπαδοπούλου Α. 1, Κάρσιου 4, Παπαδοπούλου Γ. 3, Κουλούρη 5, Γρατσωνίδου, Κουκλοτίδου Ελευθερία 1, Κουκλοτίδου Ειρήνη 1, Μαυρίδου, Ντουβαρτζή, Παπανίκου, Σταυροπούλου, Μαρανά.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Μόσχος Κιοσές): Γκιάτα 4, Μπούκου 3, Βέττα 1, Γκαμπούρα 1, Χατζησαββίδου, Φλώρου Αθανασία 6, Κουντουρά, Μουρατίδου 3, Αργυρή 2, Ιωαννίδου, Κούρου, Αλεξανδρίδου, Νίκου, Καπρινιώτη, Μπούρου, Φλώρου Αικατερινη. Διαιτητές: Τομίδης-Μαυρίδης, Δίλεπτα: 0-5, Πέναλτι: 2/3-0/2

ΑΟ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ - ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 39-20
Τα πεντάλεπτα: 3-1, 5-3, 11-5, 15-5, 17-5, 20-9(ημχ.) 24-12, 29-14, 32-15, 35-16, 37-17, 39-20
ΑΟ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ (Γιώργος Κιάκος): Λεωνίδου, Κομσίου, Σεβδίλη 12, Κατσιγιάννη 3, Μωυσιάδου 6, Καλαϊτζίδου 5, Ιωαννίδου Μ. 1, Αμβροσιάδου 2, Γαϊρετίδου 1, Δικμάνη 4, Τσαλκίδου 2, Σπυριδοπούλου 1, Καπαγερίδου 1, Γαϊδατζή, Παναγιωτίδου 1, Σάμαρη.
ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Σκοδριανός Νίκος): Φακίνου, Βασιλείου, Δαμάσκου 1, Βάρφη 2, Χριστοδούλου 7, Χερουβείμ, Μανουσάκη 3, Λιβαρδά 3, Κούρτη 1, Κουτροδήμου, Αλευρά 2, Ψάρρη 1.
Διαιτητές: Φωτακίδης-Παρασκευούδης, Διλεπτα: 3-2, Πέναλτι: 0/0-3/4

 

HB Training

HANDBALL PREMIER

osfplogoth aeklogoth paokogoth dukelogoth diomidislogoth aeroposlogoth filipposlogoth ymcalogoth fivoslogoth drama86logoth 	arisniklogoth pylaialogoth

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ofnilogoth paokogoth kamaterologoth filipposlogoth anagennisilogoth panoramalogoth malexgiannitslogoth pylaialogoth kyklopeslogoth veroia2017logoth