Hellenic Handball Federation

Official Website

ked oxe
Handball Premier (16η αγωνιστική), Α1 Γυναικών (10η αγωνιστική), Α2 Ανδρών (11η- 14η αγωνιστική), Α2 Γυναικών (8η αγωνιστική), Β’ Ανδρών (6η-9η αγωνιστική)

 

Σάββατο 9 Φεβρουαρίου 2019
Handball Premier (16η αγωνιστική)
Διομήδης Άργους- Άρης Νίκαιας 21-18
Φίλιππος Βέροιας- ΑΕΣΧ Πυλαίας 26-24
ΧΑΝΘ- Αερωπός Έδεσσας 21-33

Α1 Γυναικών (10η αγωνιστική)
Φέτα Ήπειρος Αναγέννηση Άρτας- Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών 30-19
Φίλιππος Βέροιας- Honda Πανόραμα 21-25
ΟΦΝ Ιωνίας- Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης 39-12
ΠΑΟΚ Mateco- Βέροια 2017 37-18

Α2 Ανδρών (11η αγωνιστική)
Απόλλων Καλαμαριάς- Φαίακας Κέρκυρας 19-22
Πρωτέας Άρτας- Ζαφειράκης Νάουσας 35-29

Αρχέλαος Κατερίνης- ΓΑΣ Κιλκίς 27-30
Αρίων Πτολεμαΐδας- Άρης Θεσσαλονίκης 40-37

Α2 Ανδρών (14η αγωνιστική)
Πανελλήνιος- Ιωνικός ΝΦ 14-16
Ποσειδών Λουτρακίου- ΓΣ Παπασιδέρης 28-22
Τελαμών Σαλαμίνας- Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων 31-26
ΕΣΝ Βριλησσίων- ΟΦΝ Ιωνίας 33-18
ΓΑΣ Καματερού- ΑΟ Νηρεύς

Β’ Ανδρών (6η αγωνιστική)
ΕΑΚ Χανίων 19:00, Ωρίωνας Χανίων- Ιδομενέας Γαλατά
(Σαματά- Πρεβενά)

Β’ Ανδρών (9η αγωνιστική)
Προσοτσάνη- Μακεδών 43-30
ΔΑΚ Άρτας 16:00, Άρτα Handball 2015- Αγ. Κωνσταντίνος Λάρισας
(Τσάκωνας- Φωκίτης)
Πόντιοι Κιλκίς- Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης 32-20
Ηλυσιακός- Αγρία Βόλου 22-18
ΑΕΚ Βύρωνα- Αθηναϊκός 18-31
Πανιώνιος- ΑΟ Πολιτείας 31-29

Α2 Γυναικών (8η αγωνιστική)
Απόλλων Σταυρούπολης- Φαίακας Κέρκυρας 29-22
Ελπίδες Αμυνταίου- Προσοτσάνη 19-43
Αθηναϊκός- ΑΟΔΚ Άρης 20-23

Κυριακή 10 Φεβρουαρίου 2019
Handball Premier (16η αγωνιστική)
Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή- Bianco Monte Δράμα 38-12
ΠΑΟΚ Βεργίνα ΤV- ΑΣΕ Δούκα 25-19

Α1 Γυναικών (10η αγωνιστική)

ΑΕΣΧ Πυλαίας- ΓΑΣ Καματερού 33-25

Β’ Ανδρών (9η αγωνιστική)
ΔΑΚ Κοζάνης 16:00, ΑΟ Κοζάνης- Ελπίδες Αμυνταίου
(Πατιός- Τσιάνας)
ΔΑΚ Λαμίας 17:00, Ιωνικός ΝΜ- Ιωνικός 2010
(Ρέλλιας- Παλαμιώτης)
Καστοριάς 18:00, ΑΟΑ Καστοριάς- ΑΟ Ιωαννίνων
(Πήτας- Λάσκαρης)
Δράμας 18:00, ΓΕ Δράμας- Αλέξανδρος Αξιούπολης
(Ουζούνης- Παρασκευούδης)
Πάτρας 18:30, Ακαδημία Πάτρας- Έσπερος Καλλιθέας
(Αβράμης- Χρυσικόπουλος)
Σταυρούπολης 20:30, Απόλλων Σταυρούπολης- Πανσερραϊκός
(Στεφανίδης- Βελάνη)

Α2 Γυναικών (8η αγωνιστική)
Ορφέας Κατερίνης- Φιλώτας Φλώρινας 23-15
ΔΑΚ Λαμίας 19:00, Ιωνικός ΝΜ- ΑΕΚ Βύρωνα
(Ρέλλιας- Παρασκευγιώτης)
Ηλιούπολης 19:30, ΑΣ Ηλιούπολης- Σεριφάτο Αιγίου
(Χρηστίδη- Μπράμου)

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ- ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ 26-24
Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-3, 8-5, 11-6, 11-8, 12-12 (ημχ.), 15-14, 18-16, 20-18, 22-20, 23-24, 26-24
ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Πιπελίδης): Πόποβιτς, Τζίμπουλας, Ταραμονλής, Παντελίδης 1, Τάσκοβιτς 8, Λιακόπουλος, Καλλιαρίδης, Τσαμουρίδης 3, Τριανταφυλλίδης 3, Κωστακίδης, Αποστολίδης 7, Κουκουτσίδης 3, Δάσκαλος, Κορωνάς, Φιλόσογλου, Παπαδόπουλος 1.
ΠΥΛΑΙΑ (Γούσιος): Ζαφείρης, Αντωνιάδης 1, Ελέτα 3, Κουκμίσης 4, Μάτοβιτς 4, Γιαννακίδης, Αποστολίδης, Ορφανουδάκης, Τσαναξίδης 3, Ανανιάδης, Μπάτζιος, Καλόμοιρος 9, Πετρίδης, Καβουσανάκης, Παπαγεωργίου, Αλατσατιάνος.
Διαιτητές: Πατιός- Τσιάνας, Δίλεπτα: 4-3, Πέναλτι: 2/3-3/4

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ – ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 21-18
Τα πεντάλεπτα: 1-1, 2-1, 5-2, 6-2, 8-6, 10-7 (ημχ) 12-9, 13-11, 16-12, 17-14, 18-15, 21-18
ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Δημήτρουλας): Κρεμαστιώτης, Τσιγαρίδας 3, Γιαννόπουλος, Παπαντωνόπουλος, Χαραλαμπίδης, Ρουσσόπουλος, Αργυρού, Τότος, 4, Χαντέλης 6, Χερουβείμ 3, Λαμπρόπουλος, Ζλατάνος, Μπότσαρης 3, Μπινιάρης, Τσάτσας 1, Δάσκαλος.
ΑΡΗΣ (Μελετάκος): Αθανασίου 2, Γ. Μελετάκος 2, Γρηγοράκης, Μουλιάτος, Δ. Μελετάκος 8, Παπαδημητρίου, Μαλανδρένιας, Ασβεστάς 1, Παπαδόπουλος, Πετράκος 1, Καμπουράκης, Μιμίκος 2, Χαραλάμπους 1, Βίδρας, Αμανατίδης 1.
Διαιτητές: Σκλαβενίτης – Τόλιος, Δίλεπτα: 10-4, Πέναλτι: 3/3 – 6/8

ΧΑΝΘ- ΑΕΡΩΠΟΣ 21-33
Τα πεντάλεπτα: 1-3, 2-7, 4-9, 6-11, 6-13, 8-16 (ημχ), 11-18, 13-21, 16-24, 19-26, 21-30, 21-33.
ΧΑΝΘ (Τούτσης): Μπόλας, Τσιρογιάννης, Σαρηγιαννίδης 2, Τσαγκαράκης 2, Τζίνεβης 6, Βασιάδης 3, Ιωαννίδης, Κεσίδης, Στίγγας, Βαρδάκας, 5 Αγαθόνικος 1, Παπαβασίλης 2, Μηλόπουλος, Ρίζος, Αρβανιτίδης, Γιαννακόπουλος.
ΑΕΡΩΠΟΣ (Πηλαλίδης): Αθανασίου 1, Μαυρόπουλος, Μαυροδουλάκης , Κράλλης 7, Τζουβάρας Φ. 2, Μησιρλίδης, Θεοδωρόπουλος 3, Δημάκης, Μπάρμπας, Βαφείδης 3, Μισαηλίδης 9, Κεσίδης 8, Κυριακού 5, Αρβανιτίδης, Λιόφης.
Διαιτητές: Μιχαηλίδης – Κατσίκης. Δίλεπτα: 4-6. Πέναλτι: 2/6- 2/3

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ/ΟΜΙΛΟΣ ΞΥΝΗ- BIANCO MONTE ΔΡΑΜΑ 38-12
Τα πεντάλεπτα: 2-1, 5-2, 8-3, 13-3, 16-4, 18-5 (ημχ.), 22-6, 26-8, 29-9, 33-10, 35-11, 38-12
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ζαραβίνας): Τσανίνος 2, Κρητικός 3, Τζηράς 7, Καραμπουρνιώτης 1, Λέμος, Μούγιτς 2, Ρέινα 3, Τερλέτσκι, Κανδύλας 2, Μπούμπαλο 7, Κόντης 2, Λιάπης 2, Τσιλιμπάρης, Άρσιτς, Αραπακόπουλος 3, Χάλαρης 4.
ΔΡΑΜΑ (Βαλαβάνης): Μπέτζιος, Καφαντάρης 3, Γουργούμης, Χαϊτίδης 1, Αλμπάνης, Κουρουτζίδης, Τουνγκελίδης 3, Τσιτσίγκος 2, Ντράσκιτς 2, Ιακωβίδης 1, Κουρτίδης, Θωμίδης, Δεμερτζίδης, Στερατηγέλης, Παπάζογλου.
Διαιτητές: Ανταλής- Ζήσης, Δίλεπτα: 1-1, Πέναλτι: 0/0-1/1

ΠΑΟΚ- ΔΟΥΚΑΣ 25-19
Τα πεντάλεπτα: 3-1, 5-3, 6-3, 7-5, 10-7, 13-9 (ημχ), 16-11, 17-12, 18-13, 22-15, 25-17, 25-19
ΠΑΟΚ Βεργίνα TV (Σεϊρεκίδης): Δέλιας, Λοΐζος, Κοτανίδης, Ελεζούα, Νικολαΐδης, Γιόσμου 3, Πετρίδης 4, Παλάσκας 8, Καραγκιοζόπουλος, Κωστακίδης 1, Μαστορογιάννης 2, Κοκώνης 4, Κυπραίος 2, Αποστόλου, Γιαννακίδης, Αραμπατζής 1.
Δούκας (Μπούνας): Τόμπρος 1, Παπαπούλιος 2, Αϊβαλιώτης 1, Πολύδωρος, Μπραουδάκης, Μπαζδέκης, Ντούνης 3, Σαμαράς, Λιόλιος 3, Ζιβούλοβιτς 6, Τζανιδάκης, Κλέωπας, Κολλύρης, Κεδέρης 3.
Διαιτητές: Νάσκος – Χαρίτσος. Δίλεπτα: 3/3. Πέναλτι: 1/2 – 0/1

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ- HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ 21-25
Τα πεντάλεπτα: 2-5, 6-5, 7-7, 7-10, 7-11, 10-13 (ημχ.), 11-15, 13-17, 17-19, 18-20, 20-21, 21-25
ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Τσικίνας): Νάτσο 2, Κατσικαρώνη, Εμμανουηλίδου 6, Καραμήτσου, Γιαννοπούλου 4, Καραχαρίση 4, Θεοδοσοπούλου, Σπυριδοπούλου, Ζουμπουλίδου, Γεωργιάδου 1, Γαβριηλίδου, Θεοδοσοπούλου, Νούσια, Λούρη.
ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Χριστοδουλίδης): Καβαζοπούλου, Νταντίρα, Χαριτάκη, Αργυροπούλου 5, Ιωαννίδου 1, Χριστοδουλίδου, Καραβέλη 4, Αναστασιάδου, Αμανατίδου 4, Μεντεσίδου 4, Κυρικλίδου 6, Τσερέπη, Σεβδίλη, Αλυγιζάκη, Χαρσανίδου, Κουλούρη.
Διαιτητές: Μπουγιάκας- Καζαντζίδης, Δίλεπτα: 2-3, Πέναλτι: 3/3-2/2

ΟΦΝ ΙΩΝΙΑΣ- ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ 39-12
Τα πεντάλεπτα: 3-0, 7-0, 11-1, 14-1, 17-2, 20-4 (ημχ.), 25-6, 28-6, 32-8, 35-9, 39-11, 39-12
ΟΦΝΙ (Ναϊσίδου- Σαμαράς): Κεπεσίδου, Μανιά 5, Φράγκου 2, Παπανικολάου 1, Κερλίδη 2, Καρέλα 3, Μακρή, Ντιμτσούδη 1, Αγγελοπούλου 2, Χρυσή 4, Καραμάνου 4, Γκουζούλη, Άντριτσουκ 4, Κόβιτς 1, Χρονοπούλου 7, Χαριτίδη.
ΚΥΚΛΩΠΕΣ (Χαραλαμπίδης): Σολακούδη 3, Σμαρλαμάκη 3, Δημητριάδου, Λαμπίδη 1, Νικόλοβα 1, Βαρσάμη Σ., Παρασκάκη 1, Σαββαλάκη Α., Χωρινού 2, Μπαλασούδη, Καλαϊτζή, Βαρσάμη Μ., Σαββαλάκη Δ. 1.
Διαιτητές: Παπαματθαίου- Χρηστίδη, Δίλεπτα: 2-1, Πέναλτι: 3/4-2/3

ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ – ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 30-19
Τα πεντάλεπτα: 3-1, 4-2, 6-4, 9-5, 10-6, 13-7 (ημχ) 14-9, 18-9, 22-12, 25-15, 26-18, 30-19
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (Γκόλια): Μάμαλη, Μπαλάφα 7, Σκουτέλα, Καλοϊδή, Σκάρα 1, Νούλα 2, Μούρνου 2, Σαΐντοβα 1, Κολτούκη, Καναρα, Ανδρίτσου 6, Πέτροβιτς 7, Κουρέλη, Τσαουσίδου 1, Κώστα, Μάστακα 2.
Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ (Ταρινίδης): Πυριτίδου, Ζιάκα, Ρούμελη, Παυλίδου, Πάυλου 2, Ανδρίτσου, Μαντζίρη, Βασιελιάδου 5, Παπαδοπούλου, Πέγιου, Τρελοπούλου, Ζιάκα Ε. 1, Πλιόγκα 3, Αναστασίου 7, Τομίδου 2, Λαζαρίδου 3, Παρασκευαϊδου.
Διαιτητές: Τσάκωνας – Φωκίτης . Δίλεπτα: 4-6. Πέναλτι: 6/7 – 2/3

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ- ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 33-25
Τα πεντάλεπτα: 3-2, 7-2, 8-5, 10-6, 12-7, 13-10 (ημχ), 15-12, 19-15, 22-17, 25-20, 29-22, 33-25
ΑΕΣΧ Πυλαίας (Σκανδάλης): Ποιμενίδου 11, Κουκμίση 6, Βράμπα 1, Ανδρεανίδου, Παραστατίδου, Τσομπανίδου 6, Κοπανέλου, Μάκουλη, Καγγελάρη, Δημητρακοπούλου, Σουμτάκη, Αθανασοπούλου 5, Σελεμίδου 3, Κούπα, Πετρίδου, Στεφανίδου 1.
ΓΑΣ Καματερού (Σκόδριανός): Τσικνάκη, Παπαδοπούλου, Μ. Βασιλείου, Δαμάσκου, Λιβάρδα 1, Ζένελι 6, Χριστοπούλου 2, Αλιφιέρη 2, Βασιλοπούλου, Τσιούλου 1, Αν. Βασιλείου 11, Χριστοδούλου 1, Σπυροπούλου 1, Ψαρρή.
Διαιτητές: Σαπανίδης – Ηλιάδης. Δίλεπτα: 1-4. Πέναλτι: 5/7 – 4/6

 

 

HB Training

HANDBALL PREMIER

osfplogoth aeklogoth paokogoth dukelogoth diomidislogoth aeroposlogoth filipposlogoth ymcalogoth fivoslogoth drama86logoth 	arisniklogoth pylaialogoth

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ofnilogoth paokogoth kamaterologoth filipposlogoth anagennisilogoth panoramalogoth malexgiannitslogoth pylaialogoth kyklopeslogoth veroia2017logoth