Hellenic Handball Federation

Official Website

Χορηγοί Ο.Χ.Ε.

17191407 959315767536914 80003714616110828 n
Ρεκόρ συμμετοχών όλων των εποχών στο ελληνικό χάντμπολ- Το πλήρες πρόγραμμα

Το Νο1 τουρνουά σε συμμετοχές διαχρονικά στο ελληνικό χάντμπολ γίνεται πλέον το Danaon Cup, αφού στην 6η διοργάνωση που θα πραγματοποιηθεί στην Αργολίδα το διάστημα 2-7 Ιουλίου, θα συμμετέχουν συνολικά 52 ομάδες!
Από αυτές οι 37 ομάδες θα αγωνιστούν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων Α’ και Παγκορασίδων Α’, οι 6 ομάδες στο τουρνουά των Εφήβων και 9 ομάδες στο τουρνουά των Παίδων.
Παρούσες στο Danaon Cup θα είναι οι Εθνικές ομάδες της Ελλάδας και του Μαυροβουνίου, καθώς και τέσσερις σύλλογοι από το εξωτερικό οι Χάλμπι (Σουηδία), Πέλιστερ (ΠΓΔΜ), Ταλεντούλ και Μπακάου (Ρουμανία), προσδιδοντάς του και διεθνή χαρακτήρα.

Οι συμμετοχές και οι όμιλοι

Παμπαίδες Α’ (24 ομάδες)
1ος (Α) όμιλος : Διομήδης Άργους, ΓΣ Παπασιδέρης, ΑΣΕ Δούκα 2
2ος (Β) όμιλος: Ζαφειράκης Νάουσας, ΑΕΠ Πανόραμα, Ολυμπιακός Κερατσινίου
3ος (C) όμιλος: ΓΑΣ Καματερού 1, ΓΑΣ Καματερού 2, Ταλεντούλ (Ρουμανία)
4ος (D) όμιλος: ΠΑΟΚ, ΕΣΝ Βριλησσίων, Αμφικτύονες Λαμίας
5ος (E) όμιλος: Αερωπός Έδεσσας, Άρης Θεσσαλονίκης, ΟΦΝ Ιωνίας
6ος (F) όμιλος: ΑΣΕ Δούκα 1, Δράμα 1986, ΑΣΟΧ Φοίβος
7ος (G) όμιλος: Λεωνίδας 1, Λεωνίδας 2, ΑΟ Ιωαννίνων
8ος (H) όμιλος: Φίλιππος Βέροιας, Ιωνικός ΝΦ, Larissa Handball Club

Παγκορασίδες Α’ (13 ομάδες)
1ος (Α) όμιλος: ΟΦΝ Ιωνίας, Φιλώτας Φλώρινας, ΑΟΔ Κορυδαλλού
2ος (Β) όμιλος: Φίλιππος Βέροιας, ΕΣΝ Βριλησσίων, Αρίων Πτολεμαΐδας
3ος (C) όμιλος: ΓΑΣ Καματερού, Ζαφειράκης Νάουσας, Άρης Θεσσαλονίκης
4ος (D) όμιλος: Εθνικός Κοζάνης, Λεωνίδας, ΕΑΧ Χανιά, Αμφικτύονες Λαμίας

Έφηβοι (6 ομάδες)
Εθνική Ελλάδος, Εθνική Μαυροβουνίου, Χάλμπι (Σουηδία), Πέλιστερ (ΠΓΔΜ), Athens Masters, Διομήδης Άργους

Παίδες (9 ομάδες)
1ος όμιλος (Α): Χάλμπι (Σουηδία), ΕΣΝ Βριλησσίων, Πανελλήνιος ΓΣ
2ος όμιλος (Β): Εθνική Ελλάδος, Εθνική Μαυροβουνίου, Ακαδημία Πάτρας
3ος όμιλος (C): Μπακάου (Ρουμανία), Διομήδης Άργους, ΟΦΝ Ιωνίας

 

Το πρόγραμμα

Δευτέρα 2 Ιουλίου 2018 (8 αγώνες)

Αγία Τριάδα
17:00 ΟΦΝΙ- ΑΟΔ Κορυδαλλού (ΠΚ)
18:20 ΕΣΝ Βριλησσίων- Αμφικτύονες (ΠΠ)

Άργος
17:00 ΓΑΣ Καματερού 2- ΓΑΣ Καματερού 2 (ΠΠ)
18:20 Λεωνίδας- ΕΑΧ Χανιά (ΠΚ)

Νέα Κίος
17:00 Λεωνίδας 1- Λεωνίδας 2 (ΠΠ)
18:20 Χάλμπι- Πανελλήνιος (Π)

Ναύπλιο
17:00 ΓΣ Παπασιδέρης- Δούκας 2 (ΠΠ)
18:20 Δούκας 1- ΑΣΟΧ Φοίβος (ΠΠ)

Τρίτη 3 Ιουλίου 2018 (34 αγώνες)

Αγία Τριάδα
08:00 Ζαφειράκης- Ολυμπιακός Κ. (ΠΠ)
09:20 ΓΑΣ Καματερού- Ζαφειράκης (ΠΚ)
10:40 ΕΣΝ Βριλησσίων- Πανελλήνιος (Π)
12:10 Χάλμπι- Ελλάδα (Ε)
13:30 Διομήδης- Αθήνα (Ε)
16:00 Πανόραμα- Ολυμπιακός Κ. (ΠΠ)
17:20 ΟΦΝΙ- Φιλώτας (ΠΚ)
18:40 Μαυροβούνιο- Πέλιστερ (Ε)
20:10 Μπακάου- Διομήδης (Π)

Άργος
08:00 Αερωπός- ΟΦΝΙ (ΠΠ)
09:20 Ιωνικός ΝΦ- Λάρισα (ΠΠ)
10:40 ΠΑΟΚ- ΕΣΝ Βριλησσίων (ΠΠ)
12:00 Διομήδης- Δούκας 2 (ΠΠ)
16:00 Αρίων- ΕΣΝ Βριλησσίων (ΠΚ)
17:20 Ζαφειράκης- Άρης Θ. (ΠΚ)
18:40 ΠΑΟΚ- Αμφικτύονες (ΠΠ)
20:00 Διομήδης- ΓΣ Παπασιδέρης (ΠΠ)

Νέα Κίος
08:00 Εθνικός Κοζάνης- Αμφικτύονες (ΠΚ)
09:20 Δράμα 1986- Δούκας 1 (ΠΠ)
10:40 Μπακάου- ΟΦΝΙ (Π)
12:20 Ελλάδα- Ακαδημία (Π)
16:00 Λεωνίδας- Αμφικτύονες (ΠΚ)
17:20 Άρης Θ.- ΟΦΝΙ (ΠΠ)
18:40 Χάλμπι- ΕΣΝ Βριλησσίων (Π)
20:00 Μαυροβούνιο- Ακαδημία (Π)

Ναύπλιο
08:00 Φίλιππος- ΕΣΝ Βριλησσσίων (ΠΚ)
09:20 ΑΟΔ Κορυδαλλού- Φιλώτας (ΠΚ)
10:40 ΓΑΣ Καματερού 2- Ταλέντουλ (ΠΠ)
12:00 Λεωνίδας 2- ΑΟ Ιωαννίνων (ΠΠ)
15:00 Εθνικός Κοζάνης- ΕΑΧ Χανιά (ΠΚ)
16:20 Φίλιππος- Λάρισα (ΠΠ)
17:40 ΑΣΟΧ Φοίβος- Δράμα 1986 (ΠΠ)
19:00 ΓΑΣ Καματερού 1- Ταλέντουλ (ΠΠ)
20:20 Λεωνίδας 1- ΑΟ Ιωαννίνων (ΠΠ)

Τετάρτη 4 Ιουλίου 2018 (37 αγώνες)

Αγία Τριάδα
08:00 Ζαφειράκης- Πανόραμα (ΠΠ)
09:20 Ελλάδα- Αθήνα (Ε)
10:50 Χάλμπι- Πέλιστερ (Ε)
12:20 Α2-C2 (ΠΠ)
13:40 F1-G1 (ΠΠ)
16:00 Α1-Β2 (ΠΚ)
17:20 Α2-Β1 (ΠΚ)
18:40 Β2-C1 (Π)
20:10 Αθήνα- Μαυροβούνιο (Ε)

Άργος
08:00 Εθνικός Κοζάνης- Λεωνίδας (ΠΚ)
09:20 Αερωπός- Άρης Θ. (ΠΠ)
10:40 Φίλιππος- Ιωνικός ΝΦ (ΠΠ)
12:00 ΓΑΣ Καματερού- Άρης Θ. (ΠΚ)
15:00 Ε3-H3 (ΠΠ)
16:20 Α2-Β3 (Π)
17:50 Β2-D2 (ΠΠ)
19:10 Ε2-Η2 (ΠΠ)
20:30 Χάλμπι- Διομήδης (Ε)

Νέα Κίος
08:00 Διομήδης- ΟΦΝΙ (Π)
09:30 Ελλάδα- Μαυροβούνιο (Π)
11:00 Διομήδης- Μαυροβούνιο (Ε)
12:30 F2-G2 (ΠΠ)
13:50 Α1-C1 (ΠΠ)
15:10 C2-D1 (ΠΚ)
16:30 Β1-D1 (ΠΠ)
18:40 Α1-Β1 (Π)
19:20 Ε1-H1 (ΠΠ)
20:40 Πέλιστερ- Ελλάδα (Ε)

Ναύπλιο
08:00 Φίλιππος- Αρίων (ΠΚ)
09:20 Αμφικτύονες- ΕΑΧ Χανιά (ΠΚ)
10:40 F3-G3 (ΠΠ)
12:00 A3-C3 (ΠΠ)
15:00 Β3-D3 (ΠΠ)
16:20 Α3-Β3 (ΠΚ)
17:40 Α3-C3 (Π)
19:10 C3-D4 (ΠΠ)
20:30 C1-D2 (ΠΚ)

Πέμπτη 5 Ιουλίου 2018 (31 αγώνες)

Αγία Τριάδα
08:00 Β1-C1 (ΠΠ)
09:20 Α1-D1 (ΠΠ)
10:40 Α2-Β2 (ΠΚ)
12:00 C1-D1 (ΠΚ)
13:30 C2-D2 (ΠΚ)
15:00 Ελλάδα- Μαυροβούνιο (Ε)
16:30 Β1-Β2 (Π)
18:00 G1-H1 (ΠΠ)

Άργος
08:00 F3-H3 (ΠΠ)
09:20 Β3-C3 (ΠΠ)
10:40 Β2-C2 (ΠΠ)
12:00 Α2-D2 (ΠΠ)
13:20 F2-H2 (ΠΠ)
15:00 Διομήδης- Πέλιστερ (E)
16:30 C1-D1 (ΠΠ)
17:50 Ε1-F1 (ΠΠ)

Νέα Κίος
08:00 F1-H1 (ΠΠ)
09:20 Ε1-G1 (ΠΠ)
10:40 Β3-C2 (Π)
12:00 Α1-Β1 (ΠΚ)
13:30 Α2-C3 (Π)
15:00 Χάλμπι- Αθήνα (Ε)
16:30 Α1-C1 (Π)
18:00 Α1-Β1 (ΠΠ)

Ναύπλιο
08:00 Β3-D5 (ΠΚ)
09:20 Α3-C3 (ΠΚ)
10:40 Α3-D3 (ΠΠ)
12:00 Ε3-G3 (ΠΠ)
13:20 Ε2-G2 (ΠΠ)
16:30 Α3-D4 (ΠΚ)
17:50 Α3-C2 (Π)

21:00 Show Me The Way

Παρασκευή 6 Ιουλίου 2018 (35 αγώνες)

Αγία Τριάδα
08:00 G3-H3 (ΠΠ)
09:20 Α1-Β2 (Π)
10:50 C3-B3 (Π)
12:20 ημιτελικός J2-K1 (ΠΚ)
13:40 ημιτελικός J1-K2 (ΠΚ)
15:00 J3-K3 (ΠΠ)
16:20 Αθήνα- Πέλιστερ (Ε)
18:00 J3-J4 (Π)
20:00 Τελικός J1-J2 (Π)

Άργος
08:00 Ε3-F3 (ΠΠ)
09:20 J3-K4 (ΠΚ)
10:40 C2-D2 (ΠΠ)
12:00 G2-H2 (ΠΠ)
15:00 J4-K4 (ΠΠ)
16:20 Ν3-03 (ΠΠ)
17:40 Ν1-01 (ΠΠ)
19:00 Β3-Α3 (Π)

Νέα Κίος
08:00 C3-D3 (ΠΠ)
09:20 Β1-C1 (Π)
10:50 ημιτελικός J1-K2 (ΠΠ)
12:20 ημιτελικός J2-K1 (ΠΠ)
15:00 Χάλμπι- Μαυροβούνιο (Ε)
16:30 Διομήδης- Ελλάδα (Ε)
18:00 7los1-7los2 (ΠΚ)
19:20 5win1-5win2 (ΠΚ)
20:40 C2-A2 (Π)

Ναύπλιο
08:00 Α3-Β3 (ΠΠ)
09:20 J4-K3 (ΠΚ)
10:40 Ε2-F2 (ΠΠ)
12:00 Α2-Β2 (ΠΠ)
15:00 Β3-D4 (ΠΚ)
16:20 C3-D5 (ΠΚ)
17:40 Ν4-Ο4 (ΠΠ)
19:00 Ν2-Ο2 (ΠΠ)
20:20 L4-M4 (ΠΠ)

Σάββατο 7 Ιουλίου (12 αγώνες)

Αγία Τριάδα
08:00 3LOS1-3LOS2 (ΠΚ)
09:30 Τελικός 1WIN1-1WIN2 (ΠΚ)
11:00 Τελικός Α1-Α2 (Ε)
12:45 Τελικός WIN1-WIN2 (ΠΠ)

Άργος
08:00 L2-M2 (ΠΠ)
09:20 L1-M1 (ΠΠ)

Νέα Κίος
08:00 Los1-los2 (ΠΠ)
09:20 Κ3-Κ4 (Π)
10:50 Κ1-Κ2 (Π)

Ναύπλιο
08:00 Α3-D5 (ΠΚ)
09:20 B3-C3 (ΠΚ)
10:40 L3-M3 (ΠΠ)

efivoipagkorasidespaidespampaides



 

Danaon Cup 2018 Press Office
Argos, 21200 – Greece
Tel: +30 27510 29418
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
www.danaon-cup.gr
www.facebook.com/DanaonCup

HB Training

HANDBALL PREMIER

osfplogoth aeklogoth paokogoth dukelogoth diomidislogoth aeroposlogoth filipposlogoth ymcalogoth fivoslogoth drama86logoth 	arisniklogoth pylaialogoth

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ofnilogoth paokogoth kamaterologoth filipposlogoth anagennisilogoth panoramalogoth malexgiannitslogoth pylaialogoth kyklopeslogoth veroia2017logoth